Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tygodniowy przegląd prasy (Będzin, 3.05-9.05.2020), poznaj najważniejsze informacje z Będzina

Redakcja online
Redakcja online
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Będzina czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Będzina czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Będzina, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 3.05 a 9.05.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Woj. śląskie ma coraz mniej mieszkańców! Sprawdź gdzie ubywa ich najszybciej [TOP 22]”?

Przegląd tygodnia Będzin od 3.05 do 9.05.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Woj. śląskie ma coraz mniej mieszkańców! Sprawdź gdzie ubywa ich najszybciej [TOP 22]

Śląskie: Wyludnianie się województwa z roku na rok wydaje się być coraz poważniejszym problemem. Co charakterystyczne dla naszego regionu, znacznie częściej niż w reszcie Polski decydują się na wyjazd za granicę lub do innych dużych miast w kraju. Są też nieliczne miasta, którym mieszkańców przybywa, a liderem tej klasyfikacji są Tarnowskie Góry. Dokładne dane GUS dotyczące demografii miast województwa śląskiego znajdziecie w galerii. Kliknijcie przycisk "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Ścieżka edukacyjna Dolina Białej Przemszy w Dąbrowie Górniczej to ciekawa propozycja na weekend

Ścieżka dydaktyczna Dolina Białej Przemszy w Dąbrowie Górniczej to miejsce, które zdecydowanie warto odwiedzić. Pozwoli wypocząć nam w bliskości z wyjątkową przyrodą, co szczególnie w dzisiejszych czasach jest tak cenne.

📢 Czy w Będzinie będzie padać deszcz? Sprawdź prognozę opadów na najbliższe 10 dni

Obfite opady deszczu wystąpią w ciągu najbliższych 10 dni. Prawdopodobieństwo wystąpienia opadów wyniesie nawet 50%. Deszcz zacznie padać już 10.05.2020. Każdego dnia możliwe są opady deszczu. W ciągu najbliższych 10 dni najbardziej deszczowym dniem będzie wtorek 12.05.2020. W ciągu najbliższych 10 dni (10.05-20.05) opady miejscami mogą sięgać 4,3 mm. Lepiej pamiętaj o noszeniu parasola.

Tygodniowa prasówka 3.05-9.05.2020 Będzin: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Będzinie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Street View. Google zmienia zdjęcia w regionie. Zobacz najdziwniejsze fotografie w Street View

Jest już nowa aktualizacja w Street View. W roku 2019 samochody Google jeździły niemal po całym woj. śląskim, fotografując ulice do kolejnej już aktualizacji popularnej usługi. Po kilku miesiącach przetwarzania fotografii, przyszła pora na podmianę zdjęć w Street View na nowe - te możemy zobaczyć już m.in. w Katowicach, Bielsku-Białej, Częstochowie, Mysłowicach, Jaworznie, Rybniku, Dąbrowie Górniczej, Chorzowie, Bytomiu czy w Sosnowcu.

📢 Targowisko w Będzinie - są tłumy! Od soboty targowisko jest otwarte w pełnym zakresie [ZDJĘCIA]

Targowisko w Będzinie. W sobotę 9 maja 2020 ponownie otwarto w pełnym zakresie Targowisko Miejskie przy ulicy Gzichowskiej w Będzinie. Z możliwości kupna warzyw, butów czy odzieży na powietrzu postanowiło dziś skorzystać wielu mieszkańców. W efekcie targowisko w Będzinie odwiedziły tłumy.

📢 81. nowych przypadków koronawirusa w woj. śląskim [9.05]. Pacjenci są z Rybnika, Bytomia, Katowic, Zabrza, Dąbrowy Górniczej...

W sobotę 9 maja Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 144 nowych potwierdzonych przypadkach zarażenia koronawirusem w Polsce. Wśród zakażonych jest 81 mieszkańców województwa śląskiego.

📢 Gmina Psary wprowadza zmiany. Na początek będzie można pójść do biblioteki, potem czynne będzie przedszkole

Po konsultacjach z przedstawicielami placówek oświatowych władze gminy Psary podjęły decyzję o otwarciu jednego z przedszkoli znajdujących się na terenie gminy Psary oraz żłobka. Przy podejmowaniu decyzji pod uwagę brana była liczba zgłoszonych dzieci, jaką zadeklarowali rodzice. Czynne będą także biblioteki, a już można korzystać z boisk sportowych.

📢 Co sadzić w maju na balkonie? Kwiaty, zioła i warzywa, które sprawdzą się w warunkach miejskich. Jakie roślin sadzić w maju?

Kolorowe balkony przyciągają wzrok. Kwiaty i rośliny na balkonie od razu przykuwają uwagę. Co sadzić w maju na balkonie? Sprawdzamy, jakie kwiaty są najbardziej popularne na naszych balkonach. Niektórzy też wybierają inne uprawy. W końcu na balkonie możemy posadzić też różne zioła, albo warzywa. Krzew z pomidorkami? Czemu nie? Znajdźmy też miejsce na bazylię i miętę. Kto jak woli!

📢 Sezon w niższych ligach zakończony. Kto awansuje do IV ligi?

W końcu podjęto decyzję dotyczącą rozgrywek niższych lig piłkarskich. Zdecydowano, że IV liga oraz klasy niższe zakończą swój sezon. Oznacza to, że awans do IV ligi wywalczyła m.in. Szczakowianka Jaworzno.

📢 Co to za dziwny owad? Czarna pszczoła ponownie w Polsce. To zadrzechnia fioletowa. Gatunek ten w naszym kraju uważano za wymarły

W tym roku w Polsce ponownie zaobserwowano zadrzechnię fioletową, czyli największa polską pszczołę. Inaczej nazywana jest czarną pszczołą. Owad ma czarny korpus i ciemnofioletowe skrzydła. W 2002 roku w Polsce gatunek ten uważany był za wymarły. Kilka lat później ponownie zaobserwowano zadrzechnię w naszym kraju. Z powodu zmian klimatycznych - ocieplania się klimatu - możliwe, że gatunek ten będzie w Polsce widziany coraz częściej. Dziś wciąż jest rzadkością, by zobaczyć tego owada.

📢 Koronawirus w woj. śląskim. 71 nowych przypadków zakażeń [RAPORT - 8.05]

Koronawirus w woj. śląskim. Aż 71 nowych przypadków zakażeń koronawirusem zostało potwierdzone pozytywnymi wynikami testów w województwie śląskim. Informacje o kolejnych zakażeniach koronawirusem w województwie śląskim podało w piątek 8 maja rano Ministerstwo Zdrowia.

📢 Napad i porwanie okazało się sfingowane. Policjanci "uwolnili" ofiarę

Napad na salon gier i porwanie okazały się całkowicie wyssane z palca. Przestępczą ekwilibrystyką wykazał się 47-latek z województwa śląskiego, który upozorował swoje porwanie, a wcześniej sfingował napad na salon z automatami do nielegalnych gier hazardowych, w którym pracował.

📢 W sobotę 9 maja Targowisko Miejskie w Będzinie znów otwiera się w pełni na klientów

W najbliższą sobotę 9 maja 2020 roku ponownie otwarte zostanie w pełnym zakresie Targowisko Miejskie przy ulicy Gzichowskiej w Będzinie. A to oznacza, że kupimy tam już nie tylko owoce i produkty spożywcze, ale również m.in. buty, odzież, czy też meble.

📢 Weekend bez tramwajów w Dąbrowie Górniczej. Przebudowa torowiska w Gołonogu wkracza w ostatni etap

W najbliższy weekend, od piątku do poniedziałkowych godzin porannych (9-11 maja), tramwaje nie będą kursować w Dąbrowie Górniczej. Będą kończyć swoje trasy na pętli przy Urzędzie Pracy przy ul. Sobieskiego, a jadąc w dalszą drogę trzeba będzie się przesiąść do zastępczych autobusów.

📢 Zagraniczne marki przetłumaczone. Nazwy są... żenujące. Mobilna dziewica, zarezerwowane dzieci...

A gdyby tak zagraniczne marki miały polskie tłumaczenia? Jak wyglądałyby zakupy? A może właśnie tak: Poproszę "Dziękuję" i "Dzieci dobre białe", a do picia "Czerwonego byka". No i starter "Dziewicy mobilnej". Tak wyglądałyby zakupy Merci, Kinder Bueno, Red Bulla i starter Virgin Mobile. Jak mogłyby wyglądać takie produkty - można zobaczyć dzięki pracy 29-letniego Adama Łapko z Gliwic, grafika i ilustratora. Adam stworzył świetne przeróbki zagranicznych oraz polskich produktów i marek. Kliknij powyżej w "zobacz galerię".

📢 Siewierz: w środę 6 maja otwarty został kompleks boisk na Orliku przy zamku

Od 6 maja br. otwarte zostały boiska sportowe na kompleksie „Orlik” zlokalizowanym przy zamku w Siewierzu. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 2 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, wprowadzonych zostało wiele zasad i ograniczeń regulujących korzystanie z tego typu ogólnodostępnych obiektów.

📢 Droga na lotnisko w Pyrzowicach w przebudowie. Co się tam teraz dzieje?

Trwa przebudowa DW 913, która prowadzi na lotnisko w Pyrzowicach. Stabilizacja podłoża, wykonanie podbudów z kruszywa czy montaż krawężników betonowych, to część z wykonanych już prac na poszczególnych odcinkach.

📢 W Będzinie, Czeladzi, Sławkowie, Psarach i Bobrownikach przed 10 maja dzieci nie pójdą do przedszkoli

W Będzinie i Czeladzi najmłodsi nie pójdą do żłobków i przedszkoli przed 10 maja. Nowe wytyczne, związane z zapewnieniem opieki najmłodszym, są bowiem na razie trudne do wdrożenia w życie, a poza tym istotne w tej kwestii jest zdaniem lokalnych władz jasne stanowisko Sanepidu oraz Ministerstwa Zdrowia.

📢 Woj. śląskie epicentrum pandemii koronawirusa. Tutaj jest najwięcej zakażonych w Polsce. Zobacz MAPY

Woj. śląskie jest obecnie epicentrum pandemii koronawirusa w Polsce. Mamy największą liczbę zakażeń koronawirusem. Mamy także najwyższy współczynnik zakażeń na sto tysięcy mieszkańców spośród wszystkich 16 województw. A więcej zgonów odnotowano tylko w mazowieckim.

📢 Bobrowniki: mieszkańcy szyją maseczki dla mieszkańców. W ZSP w Dobieszowicach szyją też dla szpitala

Od ponad miesiąca w gminie Bobrowniki trwa akcja szycia maseczek ochronnych dla mieszkańców. Szyją mieszkańcy, którzy zgłosili się jako wolontariusze. Wójt gminy podpisała też porozumienie z Zakładem Karnym, dzięki czemu maseczki szyją także osadzeni.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziwne wpisy Jacka Protasiewicz. Wojewoda traci stanowisko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto