Budujesz, remontujesz, masz jakąś awarię w domu? Zadzwoń po fachowca i ciesz się profesjonalną usługą

Akcja specjalna ekspertów
Udostępnij:
Plany remontowe, inwestycja budowlana lub awaria w domu? Nie wiesz co z tym zrobić? Chcesz zamontować rolety, zadbać o ogród, zainstalować panele fotowoltaiczne, wymienić okna lub drzwi, skorzystać z wszelkiego rodzaju pomocy specjalistów. Zadzwoń do fachowca i ciesz się profesjonalna usługą.

Jak odnowić elewację domu?

Elewacja jest z jednej strony tarczą chroniąca dom przed czynnikami zewnętrznymi, a z drugiej strony wizytówką nieruchomości, warto i trzeba o nią dbać. Nie tylko chroni budynek przed utratą ciepła, ale również nadaje mu odpowiedniego charakteru.

Elewacja budynku narażona jest na kontakt z wieloma substancjami, które psują wizerunek całego budynku. Zabrudzona może zostać przez kurz, błoto i rozjeżdżony przez auta śnieg, deszcze czy awarie lub prowadzone niedbale prace remontowe i budowlane. Do tego dochodzą jeszcze solne i wapienne wykwity, które też lubią pojawiać się na ścianach budynków.

Elewacja powinna komponować się z otoczeniemPixabay

Przegląd elewacji zewnętrznej należy rozpocząć od usunięcia warstwy kurzu i zabrudzeń z jej powierzchni. Na powierzchni domu mogą pojawić się grzyby lub pleśń, a także mchy, porosty i glony, które nadają jej zielono-szary odcień. Są niebezpieczne nie tylko dla elewacji, ale i całego budynku. Pojawienie się zielonkawego nalotu na ścianach zewnętrznych powinno być sygnałem alarmowym dla właścicieli, że czas pomyśleć o czyszczeniu elewacji. Zaniedbane elewacje, z porostami żyjącymi na niej przez wiele lat, nadają się już nie do czyszczenia, ale do kapitalnego remontu.

Aby pozbyć się tych paskudnych nalotów należy dokładnie wyszorować zanieczyszczone miejsce i zastosować odpowiedni preparat zabezpieczający, ale zważywszy kubaturę budynku, lepiej powierzyć to zadanie specjalistycznej firmie.

Praca specjalistów wymaga kilku etapów. W pierwszym, ściana zostanie oczyszczona z pomocą myjki wysokociśnieniowej, która skieruje silny strumień podgrzanej wody na elewację. Fachowcy powinni sprawdzić najpierw na mało widocznej części budynku, jak na ten zabieg zareaguje tynk oraz zabezpieczyć okna i drzwi budynku, by nie uległy uszkodzeniu. Woda musi oderwać zanieczyszczenia od elewacji, jednocześnie jej nie uszkadzając. Żeby zwalczyć mikroorganizmy, do wody dodawane są środki chemiczne, które pomogą zdezynfekować elewację. W końcowym etapie zabezpiecza się ją przed powrotem mikrobiologicznych zanieczyszczeń, aby mchy czy porosty miały utrudnione zadanie i tak łatwo nie odrastały.

Jeśli weźmiemy się za malowanie domu, pamiętajmy, że fasada powinna komponować się z otoczeniem: sąsiednią zabudową, ogrodzeniem i małą architekturą ogrodową.

Warto też zastanowić się nad wymianą okien i drzwi, instalacją rolet, przeglądem rynien. Od tego, czy są szczelne, zależy ich prawidłowe funkcjonowanie.

Wysoki komfort przyjazny dla portfela

Ocieplenie domu to spory wydatek, jednak pozwala zaoszczędzić na ogrzewaniu kilka tysięcy złotych rocznie. Zużycie energii cieplnej, a tym samym zużycie opału w sezonie grzewczym można znacząco ograniczyć, dokonując termomodernizacji. Ocieplenie domu nie tylko przynosi oszczędności, ale też sprawia, że dom znacznie szybciej się nagrzewa, a optymalna temperatura utrzymuje się dłużej.

Warto wiedzieć, że latem termoizolacja pełni równie ważną funkcję - zapobiega nagrzewaniu się pomieszczeń. Odpowiednio wykonana termoizolacja działa jak filtr ochronny przed gorącymi promieniami słońca. Właściwie docieplony budynek zapobiega uciekaniu ciepła zimą i dostawaniu się go do środka latem.

Przy okazji planowanego remontu warto też rozważyć montaż pomp ciepła. Obniżenie kosztów ogrzewania domu to zasadniczy powód, dla którego inwestorzy coraz częściej decydują się na zainstalowanie pomp ciepła. Korzyścią płynącą z montażu pompy ciepła w domu jest również fakt, że zapewnia ona ciepłą wodę użytkową. Do tego pompy ciepła są tanie w eksploatacji.

Warto też zaznaczyć, że urządzenia klimatyzacyjne, podobnie jak i instalacje pozyskujące energię z odnawialnych źródeł (na przykład panele fotowoltaiczne), podnoszą wartość naszej nieruchomości.

Taki remont domu może z jednej strony zapewniać wysoki komfort życia mieszkańców, z drugiej zaś stanowić okazję na wieloletnią, przyjazną dla środowiska oraz domowego portfela eksploatację.

Partnerami TEMATU TYGODNIA są:
www.dgrolety.pl
www.cylex-polska.pl
www.oknadrewnianeslask.pl
www.en-kor.pl
www.szkolenia.zawiercie24.pl
www.facebook.com/jarchem
www.karcher-apeks.pl

Dodaj ogłoszenie