Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

GDDKiA przebuduje wiadukt nad DK86 w Będzinie. Zwiększą prześwit pod obiektem. To niedaleko M1 w Czeladzi

Anna Dziedzic
Anna Dziedzic
Remont wiaduktu tramwajowego nad DK86 w Będzinie potrwa do końca tego roku


Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Remont wiaduktu tramwajowego nad DK86 w Będzinie potrwa do końca tego roku Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE GDDKiA
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przebuduje wiadukt tramwajowy w Będzinie. Chodzi o obiekt nad drogą krajową 86, niedaleko Centrum Handlowego M1 w Czeladzi. Dzięki temu pod wiaduktem, bez szwanku, będą mogły przejeżdżać wyższe pojazdy. Od wtorku, 29 lipca zamiast linii tramwajowej 22 będzie kursowała komunikacja zastępcza na odcinku Czeladź Dworzec - Będzin Rondo.

Na początku rozbiorą torowisko na wiadukcie nad DK86 w Będzinie

Na początku ekipy remontowe zajmą się rozbieraniem torowiska na samym wiadukcie. To nie będzie generowało dla kierowców większych utrudnień. Te, pojawią się dopiero od 7 sierpnia.

DROGI,INFRASTRUKTURA, ZOBACZ KONIECZNIE

- Wtedy to wyłączymy z ruchu lewe pasy ruchu, aby przygotować przejazdy pomiędzy jezdniami. Przewidujemy, że powinno to potrwać maksymalnie do dwóch dni. Termin rozpoczęcia wprowadzania nowej organizacji ruchu uzależniony jest jednak do wystąpienia dogodnych warunków atmosferycznych. Potrzebujmy dwóch dni dobrej, pogody bez opadów – mówi Marek Prusak, rzecznik katowickiego oddziału GDDKiA.

Jak zapowiada rzecznik, wyłączona zostanie jedna jezdnia, a ruch w obu kierunkach będzie odbywał się drugą przy ograniczeniu prędkości do 60 km/h, a na przejazdach na druga jezdnię do 40 km/h. W międzyczasie zostanie przebudowana środkowa podpora (przy wyłączeniu z ruchu lewych pasów DK86) oraz skrajne podpory (przy wyłączeniu z ruchu prawych pasów DK86).
Zakończenie prac powinno nastąpić na przełomie tego i przyszłego roku, jednak, zgodnie z harmonogramem wykonawca zobowiązał się zakończyć prace i przywrócić organizację ruchu w połowie stycznia 2024 roku.

Po remoncie wiaduktu nad S86 zwiększy się prześwit pod nim. wjadą tam wyższe pojazdy

Jak przekonują przedstawiciele GDDKiA, zostanie zwiększona skrajnia drogową pod wiaduktem nad DK86 w Będzinie. Pozwoli to na usunięcie ograniczenia wysokości dla pojazdów przejeżdżających pod wiaduktem tramwajowym. Pomimo istniejącego oznakowania zakazującego wjazdu pod obiekt pojazdów wyższych niż 3,8 lub 3,9 m (w zależności od kierunku ruchu) kilkukrotnie doszło do uszkodzeń jego konstrukcji przez pojazdy o wysokości większej niż dopuszczonej znakami. Po przebudowie, obejmującej m.in. wykonanie nowych podpór i konstrukcji nośnej, minimalna skrajnia pod obiektem będzie już zgodna z obowiązującymi w tym zakresie warunkami technicznymi, czyli 4,7 m wysokości.

Inwestycja, czyli projekt i wykonanie przebudowy będzie kosztowała około 3,5 mln zł.

Nie przeocz

Zobacz także

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto