MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wiadukt nad DK86 w Będzinie zostanie zburzony i... postawiony od nowa. Utrudnienia dla kierowców. Koszt inwestycji to prawie 10 mln zł

Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
Wiadukt nad DK86 w Będzinie zostanie rozebrany, a potem wybudowany na nowo

Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Wiadukt nad DK86 w Będzinie zostanie rozebrany, a potem wybudowany na nowo Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE mat. GDDKiA
Katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zweryfikował oferty na wybudowanie, w miejsce wysłużonych już obiektów, nowego wiaduktu nad DK86 w ciągu ul. Wolności w Będzinie i wybrał wykonawcę tej ważnej inwestycji. Podpisał umowę o wartości ponad 9,7 mln zł, a całość prac zrealizuje Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego Mostkol z Moskorzewa.


Osiem ofert na przebudowę wiaduktu nad DK86

Chodzi o wiadukt, który mieści się w Będzinie, gdzie biegnąca górą ulica Wolności prowadzi w kierunku dzielnicy Grodziec oraz Wojkowic i gminy Psary. GDDKiA planowała wydać na to przedsięwzięcie 9 milionów 887 tysięcy 382 zł.

W sumie wpłynęło osiem ofert. Najdroższa z nich opiewała na kwotę 13 mln 769 tys. 672,92 zł i została złożona przez Przedsiębiorstwo Inżynieryjne "IMB-Podbeskidzie" Spółka z o.o. ze Skoczowa. Najbardziej korzystną finansową ofertę przedstawiło natomiast Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych KBI z Katowic. Było skłonne zrealizować ten projekt za 8 mln 680 tysięcy 853,76 zł. W zakładanym przez GDDKiA budżecie mieściła się też propozycja złożona przez Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego Mostkol z Moskorzewa, która wynosiła 9 milionów 747 tysięcy 158,81 zł. I to właśnie ta propozycja została ostatecznie wybrana przez GDDKiA.

Zburzą wiadukt nad DK86 a potem wybudują od nowa

Inwestycja realizowana jest w formule Projektuj i Buduj. W ramach zadania wykonawca ma sporządzić dokumentację projektową wraz z projektem czasowej i stałej organizacji ruchu, a także uzyskać niezbędne decyzje i pozwolenia.

Po opracowaniu dokumentacji zwycięska w przetargu firma z Moskorzewa przystąpi do robót budowlanych, w ramach których wprowadzi tymczasową organizację ruchu. Trzeba będzie potem rozebrać istniejące obiekty, czyli wiadukt drogowy i kładki dla rowerów, a w ich miejsce wybudować całkiem nowy obiekt. Na koniec pozostanie uzyskanie dokumentów, które formalnie zezwolą na jego użytkowanie. Po zakończeniu prac zostanie wprowadzona docelowa organizacja ruchu.

Na wykonanie inwestycji wykonawca będzie miał 28 miesięcy od daty podpisania umowy, z czego 12 miesięcy przewidziane jest na opracowanie dokumentacji projektowej. Zadanie przewidziane jest do finansowania z pieniędzy budżetowych, będących w dyspozycji Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto