Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wieża widokowa w Górze Siewierskiej. Świetne widoki i dużo atrakcji dla dzieci. Sprawdź godziny otwarcia i jak dojechać

Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
Wieża widokowa w Górze Siewierskiej pozwala także zobaczyć Górę Dorotę w Będzinie 

Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Wieża widokowa w Górze Siewierskiej pozwala także zobaczyć Górę Dorotę w Będzinie Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Piotr Sobierajski
Wieża widokowa w Górze Siewierskiej to miejsce, które z pewnością warto odwiedzić. Mieści się w powiecie będzińskim, w województwie śląskim. Kiedy wejdziemy na platformę umieszczoną na wysokości 14 metrów zobaczymy zapierające dech w piersiach widoki. Jeśli sprzyja nam szczęście i dobra pogoda widać stąd m.in. Małopolskę, Stadion Ślaski a nawet Tatry. Sprawdź, jak do niej dojechać i gdzie zaparkować. Wstęp na wieżę widokową w Górze Siewierskiej jest bezpłatny a wokół niej czeka mnóstwo atrakcji dla dzieci i całych rodzin.

Spis treści

Wieża widokowa w Górze Siewierskiej. Doskonałe widoki z każdego miejsca

Wieża widokowa w Górze Siewierskiej położona jest przy ulicy Złotej. Zobaczymy z niej sporą część Zagłębia, Śląska, a przy dobrej pogodzie również Małopolski, Beskidy oraz Tatry. Bez problemu zauważymy np.:

  • elektrownię Łagisza w Będzinie,
  • Górę Dorotkę,
  • bloki w Będzinie

.

Widać też Elektrownię Jaworzno, Hutę Katowice (dziś ArcelorMittal Poland) w Dąbrowie Górniczej oraz sosnowicką “Żyletę”, czyli siedzibę Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego. A jeśli zabierzemy ze sobą np. lornetkę, to ujrzymy na przykład Stadion Śląski, tartak w Gródkowie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Psarach.

Wieża widokowa w Górze Siewierskiej: godziny otwarcia atrakcji

Wieża widokowa w Górze Siewierskiej dostępna jest, tak jak całe Centrum Edukacji Ekologicznej, od 1 kwietnia do 30 września w godzinach 8-21 a od 1 października do 31 marca w godz. 9-17.

Cały park jest ogrodzony, monitorowany przez 28 kamer, a wszystkie furtki i bramy są zamykane na noc. Są tu ławki, stoły parkowe, kosze na śmieci i na psie odchody oraz stojaki na rowery. Osoby, które przyjadą tu samochodem mogą go zostawić na dużym parkingu, który powstał przy ulicy Złotej. Jest także toaleta. Wstęp jest bezpłatny. Co ważne, miejsce to jest przystosowane także dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Na szczyt wieży widokowej można dostać się specjalnym schodołazem, ale taką potrzebę należy wcześniej zgłosić.

Jak dojechać do Centrum Edukacji Ekologicznej?

Centrum Edukacji Ekologicznej w Górze Siewierskiej, na terenie której znajduje się wieża widokowa, mieści się przy wspomnianej ulicy Złotej. Najłatwiej dojechać tutaj kierując się od Katowic drogą krajową nr 86 w stronę Siewierza i Częstochowy, a potem skręcić w drogę wojewódzką nr 913, prowadzącą w kierunku portu lotniczego w Pyrzowicach. Po minięciu Strzyżowic należy skręcić w prawo, w ul. Kościuszki w Górze Siewierskiej, a potem kierować się w stronę ul. Złotej.

Mapa dojazdu do wieży widokowej w centrum edukacji ekologicznej

Wieża widokowa w Centrum Edukacji Ekologicznej. Wiele atrakcji i niespodzianek dla całych rodzin

Wieża widokowa w Górze Siewierskiej jest jedną z atrakcji Centrum Edukacji Ekologicznej, które powstało na terenie gminy Psary. Centrum otwarte zostało wiosną 2022 roku, od razu zyskując popularność wśród starszych, ale też młodszych mieszkańców regionu, bowiem ci też nie będą się tutaj nudzić.

Wieża widokowa w Górze Siewierskiej pozwala także zobaczyć Górę Dorotę w Będzinie 

Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Wieża widokowa w Górze Siewierskiej. Świetne widoki i dużo a...

Oprócz wyjątkowych widoków czeka tutaj bowiem na nich plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią oraz niewielkimi pagórkami o różnej wielkości z huśtawką gniazdową, karuzelą, tyrolką, pierścieniem do balansowania z poręczą, tablicami edukacyjnymi, tablicami aktywności, wirem wodnym, urządzeniami do pomiaru wiatru oraz z elementami do zabawy z dźwiękiem. Można także pospacerować ścieżkami zapobiegania niskiej emisji z 23 zamontowanymi edukacyjnymi tablicami. Znajdują się na nich informacje dotyczące niskiej emisji oraz kody QR, odsyłające czytelnika do ogólnodostępnych stron internetowych z dodatkowymi informacjami na dany temat. Co ważne, tablice są tyflograficzne, z wypukłym tekstem brajlowskim, dzięki czemu osoby niewidome lub niedowidzące mogą się same zapoznać z zawartymi na nich treściami.

Cały teren jest jednak odsłonięty. Brakuje jakiegokolwiek zadaszenia, zatem jeśli wybieramy się tutaj w słoneczne, gorące dni warto zabrać ze sobą jakieś nakrycia głowy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto