Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Siewierzu będą remontować ul. Piłsudskiego. Kierowców czekają utrudnienia wokół rynku. Co się zmieni?

Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
W Siewierzu rozpoczyna się przebudowa i remont ul. Piłsudskiego, Plac Strażacki i fragmentów ulic przyległych

Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
W Siewierzu rozpoczyna się przebudowa i remont ul. Piłsudskiego, Plac Strażacki i fragmentów ulic przyległych Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE UMiG Siewierz
W Siewierzu rozpoczyna się przebudowa ulic w pobliżu rynku: Piłsudskiego oraz Plac Strażacki. To będą duże zmiany dla kierowców, którzy wcześniej muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu. Spory fragment ul. Piłsudskiego do rynku ma stać się bowiem ulicą jednokierunkową. To ma zmniejszyć skumulowanie pojazdów wokół tego obciążonego bardzo mocno ruchem fragmentu miasta i gminy.

Remont ul. Piłsudskiego w Siewierzu potrwa do końca 2024 roku

6 grudnia 2023 roku została podpisana umowa na przebudowę ul. Piłsudskiego w Siewierzu. Firma Mostostal Zabrze z Gliwic zgodnie z umową powinna wykonać wszystkie prace w terminie 12 miesięcy, czyli do 6 grudnia 2024 r.
Prace w terenie mają się rozpocząć na dobre 26 lutego br. Wtedy zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu i rozpoczną się roboty drogowe.

- Prosimy mieszkańców Siewierza oraz innych uczestników ruchu o dostosowanie się do nowych warunków drogowych – podkreślają przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy w Siewierzu.

Prace prowadzone będą w trzech etapach:

 • etap I – od skrzyżowania z ulicą Rynek do skrzyżowania z ulicą Bohaterów,
 • etap II – od skrzyżowania z ulicą Bohaterów do skrzyżowania w rejonie posesji nr 51 (z drogą dojazdową do sklepu „Biedronka”),
 • etap III – od skrzyżowania w rejonie posesji nr 51 (z drogą dojazdową do sklepu „Biedronka”) do skrzyżowania z ulicą Częstochowską.

Najważniejsze zmiany, jakie czekać będą kierowców, związane są po przebudowie ze wstrzymaniem ruchu w obu kierunkach na wyremontowanym fragmencie ulicy Piłsudskiego.

- W celu zmniejszenia stłoczenia pojazdów w pobliżu rynku w projekcie uwzględniono zmianę organizacji ruchu na południowym odcinku ulicy Piłsudskiego. Zaprojektowany został tam ruch jednokierunkowy na odcinku wychodzącym od rynku - wzdłuż sklepu „Karolina”. Pojazdy poruszające się od szkoły w kierunku centrum miasta będą przejeżdżały odcinkiem drogi przy posterunku policji oraz alternatywną drogą ul. Bohaterów i dalej ul. Częstochowską - przekazali urzędnicy z Wydziału Rozwoju Inwestycji Funduszy i Zamówień Publicznych Urzędu Miasta i Gminy w Siewierzu.

Przebudowa ul. Piłsudskiego w Siewierzu: to się zmieni dla pieszych i kierowców

Projektowana inwestycja uwzględnia kompleksową przebudowę dróg gminnych na ul. Piłsudskiego i Plac Strażacki w Siewierzu wraz z przyległymi odcinkami dróg. W szczególności zakres projektowanych robót w zakresie branży drogowej obejmuje:

 • przebudowę jezdni do zaprojektowanej szerokości ok. 6,0 m na ul. Piłsudskiego,
 • przebudowę jezdni na Placu Strażackim o zmiennej szerokości (min. 4,0 m) w zależności od dostępnej szerokości pasa drogowego,
 • przebudowę jezdni na odcinku łączącym ul. Piłsudskiego z ul. Częstochowską (odcinek drogi przy posterunku policji),
 • przebudowę istniejących skrzyżowań,
 • przebudowę chodników na całym zakresie opracowania – na ul. Piłsudskiego do szerokości min. 2,0m, na pozostałych odcinkach w zależności od szerokości dostępnego pasa drogowego,
 • budowę drogi pieszo-rowerowej o nawierzchni asfaltowej w kolorze czerwonym i szerokości minimalnej 3,0m - na odcinku od szkoły podstawowej w kierunku północno-zachodnim,
 • przebudowę zjazdów indywidualnych do posesji,
 • przebudowę istniejących parkingów w okolicy placu targowego,
 • budowę nowych zatok postojowych wzdłuż ulicy Piłsudskiego w okolicy placu targowego oraz przy rynku.

Projektowana przebudowa ulic zakłada podwyższenie ich parametrów technicznych i eksploatacyjnych poprzez: ujednolicenie szerokości pasa ruchu, wykonanie wzmocnienia nawierzchni dla kategorii ruchu KR3, odpowiednie ukształtowanie spadków jezdni z układem wpustów deszczowych.

Dla ulic objętych inwestycją przewidziana została budowa nowej sieci oświetlenia ulicznego. Ponadto zakres inwestycji obejmuje budowę kanału technologicznego oraz budowę i przebudowę sieci kanalizacji deszczowej odwodnienia ulicy oraz sieci wodociągowej, budowę i przebudowę przyłączy wody oraz kanalizacji sanitarnej.

Koszt realizacji inwestycji wynosi 7 mln 326 tys. 928,14 zł. Na przebudowę ul. Piłsudskiego w Siewierzu gmina pozyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 2 mln 944 tys. 714 zł.

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto