Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sławków: Segregują na całego

Anna Zielonka
Do odpadów niebezpiecznych zaliczają się np. zużyte żarówki, baterie i przeterminowane leki
Do odpadów niebezpiecznych zaliczają się np. zużyte żarówki, baterie i przeterminowane leki fot. arc
Wspólny punkt na odpady niebezpieczne i 100 miejsc przeznaczonych na zbiórkę selektywną jeszcze w tym roku

W Sławkowie powstanie 100 stanowisk pod kontenery przeznaczone do selektywnej zbiórki odpadów oraz punkt do składowania odpadów niebezpiecznych. Wszystko jeszcze w tym roku.

- To kolejny krok do optymalizacji gospodarki odpadami śmieciowymi na terenie Sławkowa. To także kolejny krok do poprawy stanu środowiska naturalnego naszego miasta. Inwestycja rozwiąże problem z tzw. odpadami niebezpiecznymi, które niejednokrotnie trafiały do wspólnych pojemników lub na dzikie wysypiska. To odpady, które w przypadku niewłaściwego, często nieświadomego postępowania mogą stanowić zagrożenie dla środowiska naturalnego - tłumaczy Małgorzata Reczko, burmistrz Sławkowa.

Odpadami niebezpiecznymi, które powstają w gospodarstwach domowych, są np. żarówki, świetlówki, baterie, aerozole, akumulatory, środki ochronne roślin i przeterminowane lekarstwa.

Punkt odbioru powstanie przy ulicy gen. Hallera w Sławkowie. Jak twierdzą urzędnicy ze Sławkowa, miejsce punktu nie zostało wybrane przypadkiem.

- W okolicy nie ma żadnych domów. Do punktu jest też dobry dojazd - mówi Janusz Mróz, rzecznik prasowy UM w Sławkowie. Urzędnicy podkreślają, że punkt przy ul. Hallera nie będzie miejscem składowania odpadów, ale tylko i wyłącznie ich odbioru. Punkt zostanie zabezpieczony trwałym ogrodzeniem, a nad całym składowiskiem w dzień i w nocy będzie czuwał dozorca.

Odpady będą też systematycznie wywożone i przekazywane do utylizacji.

- Miejsce i charakter składowania odpadów w żaden sposób nie wpłynie negatywnie ani na środowisko, ani na najbliższe otoczenie - zapewnia Mróz.

W Sławkowie powstaną też punkty selektywnej zbiórki odpadów. Wartość całej inwestycji wyniesie prawie 2 mln zł. Z własnej kieszeni gmina Sławków zapłaci za to trochę ponad 500 tys. zł.

Projekt jest realizowany we współpracy z Dąbrową Górniczą i Siewierzem.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto