MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Zobacz wyniki wyborów 2024 w drugiej turze na prezydenta w Będzinie

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Wyniki drugiej tury wyborów na prezydenta w Będzinie
Wyniki drugiej tury wyborów na prezydenta w Będzinie Przemyslaw Swiderski
Oficjalne wyniki II tury wyborów samorządowych 2024 zostały opublikowane przez PKW. Już wiadomo, kto objął urząd prezydenta Będzina. Poniżej publikujemy szczegółowe rezultaty głosowania. Sprawdź, ile głosów otrzymali startujący w wyborach.

Wyniki II tury wyborów samorządowych 2024 w Będzinie na prezydenta

Mamy oficjalne wyniki drugiej tury wyborów na prezydenta w Będzinie podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW:

  • KOMONIEWSKI Łukasz Jan - KWW ŁUKASZA KOMONIEWSKIEGO: 55,15% (8 020 głosów)
  • DZIUBA Konrad Piotr - KKW KOALICJA OBYWATELSKA: 44,85% (6 522 głosów)

Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki głosowania I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta i na prezydenta.

Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na prezydenta

Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na prezydenta w Będzinie podane przez Państwową Komisję Wyborczą:

  • KOMONIEWSKI Łukasz Jan - KWW ŁUKASZA KOMONIEWSKIEGO: 43,73% (8 447 głosów)
  • DZIUBA Konrad Piotr - KKW KOALICJA OBYWATELSKA: 27,68% (5 347 głosów)
  • PILCH Józef Janusz - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ: 15,51% (2 997 głosów)
  • SZYDŁOWSKI Adam Stanisław - KWW ZMIENIAJMY BĘDZIN: 13,08% (2 527 głosów)

Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta

Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3, 4 podane przez Państwową Komisję Wyborczą.

Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 1

  • KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:

    • PILCH Józef Janusz: pozycja 1 : 13,19% (725 głosów)
    • JÓZEFOWSKA Izabela Wiesława: pozycja 2 : 1,84% (101 głosów)
    • NOWAK Tomasz Mirosław: pozycja 3 : 0,66% (36 głosów)
    • WIECZOREK Barbara: pozycja 4 : 1,35% (74 głosów)
    • WOŹNY Joachim Jan: pozycja 5 : 0,09% (5 głosów)
    • KOZUB Irena Maria: pozycja 6 : 0,24% (13 głosów)
    • MAJCHER Andrzej Ryszard: pozycja 7 : 0,66% (36 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:

    • DZIUBA Konrad Piotr: pozycja 1 : 13,61% (748 głosów)
    • GRACA Piotr Andrzej: pozycja 2 : 5,99% (329 głosów)
    • HOŁA Krzysztof Kazimierz: pozycja 3 : 1,07% (59 głosów)
    • DĘBKOWSKA Magdalena Aneta: pozycja 4 : 2,89% (159 głosów)
    • BACHOWSKA Zdzisława Dorota: pozycja 5 : 0,78% (43 głosów)
    • FREJ Dariusz Waldemar: pozycja 6 : 0,67% (37 głosów)
    • KARAŚ Justyna Aneta: pozycja 7 : 0,82% (45 głosów)
    • ZASTAWNA-WOŹNIAK Edyta: pozycja 8 : 1,31% (72 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE DLA BĘDZINA:

    • JAGIEŁA Jerzy Władysław: pozycja 1 : 5,95% (327 głosów)
    • FIUK Michał Maciej: pozycja 2 : 9,19% (505 głosów)
    • FENDRYCH Aleksandra Agata: pozycja 3 : 1,13% (62 głosów)
    • SOBIENIECKI Tomasz Marcin: pozycja 4 : 0,8% (44 głosów)
    • RADWAŃSKA Justyna Ewa: pozycja 5 : 2,09% (115 głosów)
    • BAZYLCZYK Magdalena: pozycja 6 : 0,16% (9 głosów)
    • JASKÓLSKA Kamila Martyna: pozycja 7 : 0,55% (30 głosów)
    • CHMIELARSKA Urszula Joanna: pozycja 8 : 1,77% (97 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZMIENIAJMY BĘDZIN:

    • JUSZCZYK Kamila: pozycja 1 : 5,62% (309 głosów)
    • RYNIEWICZ-GRZENIA Katarzyna Anna: pozycja 2 : 0,58% (32 głosów)
    • GABRYSZEWSKA Barbara Katarzyna: pozycja 3 : 0,15% (8 głosów)
    • KULESA Monika Agnieszka: pozycja 4 : 0,51% (28 głosów)
    • JUSZCZYK Tomasz Piotr: pozycja 5 : 0,25% (14 głosów)
    • NABRDALIK Patryk Marek: pozycja 6 : 0,15% (8 głosów)
    • PŁYSA Leszek Mieczysław: pozycja 7 : 0,05% (3 głosów)
    • KWIATKOWSKI Paweł Marek: pozycja 8 : 0,25% (14 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁUKASZA KOMONIEWSKIEGO:

    • KOMONIEWSKI Łukasz Jan: pozycja 1 : 11,3% (621 głosów)
    • BRODZIŃSKI Sławomir Adam: pozycja 2 : 3,38% (186 głosów)
    • PAWLAK Grzegorz Tomasz: pozycja 3 : 6,62% (364 głosów)
    • DUDEK Leszek Arkadiusz: pozycja 4 : 1,8% (99 głosów)
    • JANUSZ-SENDER Jadwiga Władysława: pozycja 5 : 0,64% (35 głosów)
    • GRABOWSKA Aleksandra Katarzyna: pozycja 6 : 0,44% (24 głosów)
    • BĘDKOWSKA Małgorzata Krystyna: pozycja 7 : 0,64% (35 głosów)
    • NABRDALIK Bogdan: pozycja 8 : 0,29% (16 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNE MIASTO GRODZIEC:

    • JÓZEFOWSKI Bartosz Sebastian: pozycja 1 : 0,2% (11 głosów)
    • SZCZĘSNY Miłosz Jan: pozycja 2 : 0,15% (8 głosów)
    • GAŁDZIŃSKA Izabela Helena: pozycja 3 : 0,02% (1 głosów)
    • DOMOSŁAWSKI Rafał Adam: pozycja 4 : 0,04% (2 głosów)
    • RZESZOWSKA Natalia Julia: pozycja 5 : 0,11% (6 głosów)

Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 2

  • KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:

    • BURZAWA Jarosław Tadeusz: pozycja 1 : 14,41% (635 głosów)
    • RUBACHA Anna Elżbieta: pozycja 2 : 3,52% (155 głosów)
    • SIŃSKI Włodzimierz Szczepan: pozycja 3 : 1,27% (56 głosów)
    • OSMALA Władysław Eugeniusz: pozycja 4 : 1,04% (46 głosów)
    • GUZIK Jadwiga Janina: pozycja 5 : 1,23% (54 głosów)
    • GROCHOWSKA Marta Elżbieta: pozycja 6 : 0,86% (38 głosów)
    • KOZŁOWSKI Robert Andrzej: pozycja 7 : 1,16% (51 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:

    • GWÓŹDŹ Artur Rafał: pozycja 1 : 9,48% (418 głosów)
    • POKORA Klaudia Daniela: pozycja 2 : 5,85% (258 głosów)
    • OTFINOWSKI Karol Mirosław: pozycja 3 : 1,29% (57 głosów)
    • KROK Maciej Jakub: pozycja 4 : 2,65% (117 głosów)
    • KRZYŻKIEWICZ Maciej Adam: pozycja 5 : 5,08% (224 głosów)
    • WOŹNIAK Wiktoria: pozycja 6 : 2,06% (91 głosów)
    • NOCOŃ Anna Michalina: pozycja 7 : 2,7% (119 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE DLA BĘDZINA:

    • WACŁAWCZYK Tomasz Mariusz: pozycja 1 : 4,81% (212 głosów)
    • ZACZYK Małgorzata Grażyna: pozycja 2 : 1,68% (74 głosów)
    • CZERWIŃSKI Andrzej Adam: pozycja 3 : 1,79% (79 głosów)
    • PAŃCZYK Jarosław Zygmunt: pozycja 4 : 2,31% (102 głosów)
    • SIWY Karolina Ewa: pozycja 5 : 1,77% (78 głosów)
    • KRAWCZYK Weronika Joanna: pozycja 6 : 0,82% (36 głosów)
    • PYCIA Jacek Adam: pozycja 7 : 1% (44 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZMIENIAJMY BĘDZIN:

    • SZYDŁOWSKI Adam Stanisław: pozycja 1 : 7,78% (343 głosów)
    • HOPE Przemysław Krzysztof: pozycja 2 : 2,02% (89 głosów)
    • BANAŚ Anna: pozycja 3 : 0,98% (43 głosów)
    • WILK Adam Andrzej: pozycja 4 : 0,59% (26 głosów)
    • DRZAZGA Aleksandra Ewa: pozycja 5 : 0,23% (10 głosów)
    • ZIĘTEK Dominika: pozycja 6 : 0,27% (12 głosów)
    • RATAJCZYK Karolina Apolonia: pozycja 7 : 0,54% (24 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁUKASZA KOMONIEWSKIEGO:

    • PIETRZYK Rafał Jan: pozycja 1 : 11,23% (495 głosów)
    • MAŁKOWSKI Jerzy Józef: pozycja 2 : 2,2% (97 głosów)
    • BŁĄDZIŃSKI Robert Stanisław: pozycja 3 : 2,52% (111 głosów)
    • GRUCA-HOŁOTA Patrycja Hanna: pozycja 4 : 1,27% (56 głosów)
    • KORALEWSKA Ewa Jadwiga: pozycja 5 : 1,43% (63 głosów)
    • RUTKOWSKA-TRZCIONKA Barbara Henryka: pozycja 6 : 1,23% (54 głosów)
    • SZYMKOWSKI Artur Andrzej: pozycja 7 : 0,91% (40 głosów)

Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 3

  • KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:

    • PIWOWARCZYK Marcin Tomasz: pozycja 1 : 7,95% (371 głosów)
    • RUBIK Karina Maria: pozycja 2 : 6,92% (323 głosów)
    • KLIMASZEWSKI Krystian Stanisław: pozycja 3 : 0,9% (42 głosów)
    • JAROS Jerzy Jan: pozycja 4 : 0,75% (35 głosów)
    • FILIPCZYK Piotr Alojzy: pozycja 5 : 0,41% (19 głosów)
    • MAJCHER Zdzisława Lidia: pozycja 6 : 0,34% (16 głosów)
    • SITKO Wioletta Barbara: pozycja 7 : 0,69% (32 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:

    • MROZIŃSKI Igor Stanisław: pozycja 1 : 14,81% (691 głosów)
    • KOZAK Katarzyna Aleksandra: pozycja 2 : 8,21% (383 głosów)
    • MIKLAS-KOŻUSZEK Agnieszka Edyta: pozycja 3 : 2,68% (125 głosów)
    • CZECH Katarzyna Maria: pozycja 4 : 2,31% (108 głosów)
    • SOLIPIWKO Maciej Paweł: pozycja 5 : 1,29% (60 głosów)
    • GWÓŹDŹ Klaudia Karolina: pozycja 6 : 1,2% (56 głosów)
    • SROCZYŃSKI Łukasz Krzysztof: pozycja 7 : 0,47% (22 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE DLA BĘDZINA:

    • FRAŃCZAK Łukasz Michał: pozycja 1 : 9,81% (458 głosów)
    • WIECZOREK Jacek Grzegorz: pozycja 2 : 2,79% (130 głosów)
    • CURYŁO Kamil Piotr: pozycja 3 : 1,35% (63 głosów)
    • LEŚNIEWSKA Anna Katarzyna: pozycja 4 : 0,6% (28 głosów)
    • KOZIEŁ Gracjan Kamil: pozycja 5 : 0,96% (45 głosów)
    • KOBRYŃ Joanna Halina: pozycja 6 : 1,14% (53 głosów)
    • KUBIK-KOPYSTA Mariola Ewa: pozycja 7 : 2,4% (112 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZMIENIAJMY BĘDZIN:

    • STACHURKA Iwona Katarzyna: pozycja 1 : 1,44% (67 głosów)
    • NOWAK Rafał Jarosław: pozycja 2 : 0,66% (31 głosów)
    • PIĄTY Robert Marcin: pozycja 3 : 0,02% (1 głosów)
    • KRZEPKOWSKA Zuzanna Beata: pozycja 4 : 0,56% (26 głosów)
    • CURYŁO Monika Małgorzata: pozycja 5 : 0,28% (13 głosów)
    • BOSAK Łukasz Damian: pozycja 6 : 0,6% (28 głosów)
    • MACHEJEK Monika Ewa: pozycja 7 : 0,43% (20 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁUKASZA KOMONIEWSKIEGO:

    • SŁOWIK Mariusz Tomasz: pozycja 1 : 8,7% (406 głosów)
    • KOWAL Tadeusz: pozycja 2 : 3,86% (180 głosów)
    • DRZEWIECKA Anna Bożena: pozycja 3 : 4,41% (206 głosów)
    • KIEWLICZ Małgorzata Krystyna: pozycja 4 : 0,9% (42 głosów)
    • SĘCZEK Jakub Jan: pozycja 5 : 1,91% (89 głosów)
    • RĘPUSZEWSKA Paulina Maria: pozycja 6 : 1,14% (53 głosów)
    • PIETRZYK Katarzyna: pozycja 7 : 1,2% (56 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNE MIASTO GRODZIEC:

    • SIERPIŃSKI Oskar Marcin: pozycja 1 : 3,99% (186 głosów)
    • KARPIK Oskar Robert: pozycja 2 : 0,56% (26 głosów)
    • CHWIST Łukasz Mirosław: pozycja 3 : 0,49% (23 głosów)
    • WINIARZ Daria: pozycja 4 : 0,34% (16 głosów)
    • PODGÓRSKA Sylwia Irena: pozycja 5 : 0,43% (20 głosów)
    • KANIK Wioletta Barbara: pozycja 6 : 0,13% (6 głosów)

Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 4

  • KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:

    • SZEWCZYK Paweł Krystian: pozycja 1 : 13,58% (620 głosów)
    • KLEBACH Joanna Barbara: pozycja 2 : 1,75% (80 głosów)
    • SOCHA Halina Janina: pozycja 3 : 1,36% (62 głosów)
    • WATOŁA Jakub Michał: pozycja 4 : 2,39% (109 głosów)
    • ŁACH Jolanta Genowefa: pozycja 5 : 0,61% (28 głosów)
    • MYŚLIN Bożena Anna: pozycja 6 : 0,33% (15 głosów)
    • KRASOWSKI Adam Tadeusz: pozycja 7 : 0,7% (32 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:

    • CZAPLA Halina Anna: pozycja 1 : 15,14% (691 głosów)
    • JACKIEWICZ Karol Tomasz: pozycja 2 : 3,44% (157 głosów)
    • PIOTROWSKA Anna: pozycja 3 : 4,93% (225 głosów)
    • RYGALIK Tomasz Ryszard: pozycja 4 : 3,09% (141 głosów)
    • BAŁDYS Beata Bogusława: pozycja 5 : 0,74% (34 głosów)
    • PIĘTAK Mariusz Andrzej: pozycja 6 : 0,5% (23 głosów)
    • MANTERYS Iwona Klementyna: pozycja 7 : 2,04% (93 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE DLA BĘDZINA:

    • PODSIADŁO Piotr Jan: pozycja 1 : 9,42% (430 głosów)
    • ŚWIGOŃ Beata Urszula: pozycja 2 : 4,25% (194 głosów)
    • FAZAN Maciej Paweł: pozycja 3 : 1,73% (79 głosów)
    • MARCINKIEWICZ Sandra Barbara: pozycja 4 : 0,94% (43 głosów)
    • SZOLC Jurata Stanisława: pozycja 5 : 1,03% (47 głosów)
    • SUSZYŃSKA Marzena Iwona: pozycja 6 : 0,53% (24 głosów)
    • CISZEWSKI Andrzej Grzegorz: pozycja 7 : 0,64% (29 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZMIENIAJMY BĘDZIN:

    • GÓRSKA-NOSAL Aneta Barbara: pozycja 1 : 2,12% (97 głosów)
    • KAPUSTKA Anna Ewa: pozycja 2 : 0,79% (36 głosów)
    • SŁOWIK Karolina Małgorzata: pozycja 3 : 0,42% (19 głosów)
    • LISZEWSKA Iwona Ewa: pozycja 4 : 0,72% (33 głosów)
    • ADAMIEC Dawid: pozycja 5 : 0,55% (25 głosów)
    • JAROSIŃSKI Marek Jerzy: pozycja 6 : 0,15% (7 głosów)
    • MECHELEWSKI Piotr: pozycja 7 : 0,48% (22 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁUKASZA KOMONIEWSKIEGO:

    • GRYMA Szczepan Bogusław: pozycja 1 : 10,87% (496 głosów)
    • PATEREK Daria Liliana: pozycja 2 : 7,01% (320 głosów)
    • JAŃCZYK Włodzimierz: pozycja 3 : 0,92% (42 głosów)
    • KLUSEK Natalia Magdalena: pozycja 4 : 2,28% (104 głosów)
    • BOŻEK Marita Adriana: pozycja 5 : 0,64% (29 głosów)
    • ZAKRZEWSKA Aneta Dorota: pozycja 6 : 0,53% (24 głosów)
    • SYGUŁA Dariusz Ryszard: pozycja 7 : 3,4% (155 głosów)

Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.

Może Cię zainteresować

Jak przebiega II tura wyborów samorządowych

II tura wyborów samorządowych dotyczy prezydenta, wójta oraz burmistrza i przeprowadzana jest wtedy, gdy w pierwszej turze żaden z kandydatów nie otrzymał więcej niż 50 proc. ważnych głosów, czyli nie wyłoniono zwycięzcy. W drugiej turze biorą udział kandydaci, którzy otrzymali największą liczbę głosów. Odbywa się ona 14 dni po pierwszej turze wyborów.

Istnieje również taka możliwość, że więcej niż dwóch kandydatów uzyska liczbę głosów, która upoważnia do startu w II turze wyborów. W tym wypadku decydująca jest większa liczba obwodów głosowania, w których jeden z kandydatów otrzymał większe poparcie.

W drugiej turze zwycięzcą jest osoba, która zdobędzie większą liczbę głosów. Jeżeli wyniknie remis, to w takim przypadku wygrywa ten kandydat, który w większej liczbie obwodów głosowania otrzymał większe poparcie.

Może Cię zainteresować

Obowiązki prezydenta, wójta i burmistrza

Wójt, burmistrz i prezydent pełnią rolę jednoosobowego organu wykonawczego gminy i mają określone zadania, a są to między innymi:

  • opracowywanie programów rozwoju,
  • przygotowywanie projektów uchwał rady gminy,
  • gospodarowanie mieniem komunalnym,
  • określanie sposobu wykonywania uchwał,
  • wykonywanie budżetu.
    Ponadto są reprezentantami gminy i odpowiadają za kierowanie jej bieżącymi sprawami.

Może Cię zainteresować

Jak długo trwa kadencja prezydenta, wójta i burmistrza?

Według obowiązującego prawa kadencja prezydenta, burmistrza i wójta może trwać 5 lat. Dodatkowo w 2018 roku ustanowiono zasadę dwukadencyjności, która umożliwia prezydentowi, burmistrzowi i wójtowi ubieganie się o reelekcję tylko raz. Kadencja w latach 2018-2023 jest pierwszą, którą obowiązują te przepisy.

Może Cię zainteresować

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto