Wielkie Derby Zagłębia Dąbrowskiego: Sarmacja lepsza od Zagłębiaka! FOTO

Tekst i foto: Tomasz Szymczyk
Piłkarze z Dąbrowy Górniczej jedenaście lat czekali na zwycięstwo na stadionie w Będzinie. Po sobotnim spotkaniu z Sarmacją na pełną pulę muszą jeszcze poczekać minimum rok. Będzinianie wygrali z Zagłębiakiem 2:1 i tym samym na swoją korzyść rozstrzygnęli Wielkie Derby Zagłębia Dąbrowskiego

W tym roku piłkarzom przyszło toczyć boje w ponadtrzydziestostopniowym upale. To Sarmaci jako pierwsi mogli strzelić gola, ale strzały m.in. Adama Bały omijały bramkę Damiana Gieracza. Dąbrowski golkiper po strzale tego doświadczonego zawodnika skapitulował w 35. minucie meczu i było 1:0 dla gospodarzy. Po zmianie stron dąbrowian udało się wyrówać dopiero w 60. minucie. Marcin Kawecki skapitulował po uderzeniu Artura Działacha.
W 74. minucie na swoją korzyść mecz rostrzygnąć mógł Zagłębiak. Po dośrodkowaniu Jarosława Bonczka Bartłomiej Zubel posłał jednak piłkę obok słupka. Osiem minut później błąd Damiana Gieracza wykorzystał Tomasz Zdanowski i strzelił drugą bramkę dla Sarmacji. Więcej goli w tym spotkaniu nie było i to będzinianie po końcowym gwizdku mogli się cieszyć z trzech punktów.

SARMACJA: 29. Marcin Kawecki – 5. Daniel Cieślik, 7. Adrian Kardaś, 14. Wojciech Nowak, 2. Daniel Majka, 9. Michał Dyrda, 16. Marcin Pietrkiewicz (od 46. min 18. Paweł Krzos), 8. Grzegorz Koch (od 77. min 3. Tomasz Zdanowski), 17. Rafał Bielawski (od 72. min 10. Robert Taszek), 4. Łukasz Burczyk (od 67. min 11. Tomasz Kozerański), 6. Adam Bała REZERWA: 30. Grzegorz Żak, 15. Michał Zapart, 13. Łukasz Tosik TRENER: Artur Mosna

ZAGŁĘBIAK: 1. Damian Gieracz – 2. Łukasz Czajkowski (od 81. min 4. Rafał Grunt), 18. Marcin Maternik, 3. Kamil Rał, 6. Grzegorz Szwed, 9. Mariusz Bassa, 10. Bartosz Garczarczyk (od 67. min 11. Bartłomiej Zubel), 20. Piotr Sobczak (od 84. min 7. Łukasz Stępień), 8. Jarosław Bonczek, 17. Wojciech Szwed, 16. Artur Działach (od 61. min Mateusz Markiewicz) REZERWA: 12. Przemysław Chyziński, 14. Krzysztof Szczepanik, 13. Mateusz Janusz TRENER: Artur Szymkowski
Więcej o derbowym meczu Sarmacja – Zagłębiak przeczytasz w piątkowym Tygodniku Miejskim Dąbrowa Górnicza i Tygodniku Powiatowym Będzin