Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trwają ostatnie przygotowania do kolejnej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek

(mano)
Trwają przesłuchania eliminacyjne do pierwszego etapu największego festiwalu kolęd w Polsce. W bazie danych zarejestrowano prawie 1300 solistów i zespołów. Przesłuchania zakończą się 18 grudnia.

Trwają przesłuchania eliminacyjne do pierwszego etapu największego festiwalu kolęd w Polsce. W bazie danych zarejestrowano prawie 1300 solistów i zespołów. Przesłuchania zakończą się 18 grudnia. Przeprowadzane są w kilkunastu ośrodkach na terenie całego kraju. Dziś — w Będzinie.
Tradycją stało się, że uczestnikom podczas eliminacji towarzyszą nie tylko opiekunowie, ale i osoby, które jeszcze przed koncertem i przesłuchaniami finałowymi mają ochotę wprowadzić się w świąteczny nastrój.

Dziś od godziny 9 do 18 każdy może więc zajrzeć do Państwowej Szkoły Muzycznej i potrzymać kciuki za tych, którzy spodobają nam się najbardziej.

Decyzja o dopuszczeniu do udziału w finale Festiwalu zostanie podjęta przez komisję weryfikacyjną do 21 grudnia 2005 r., a następnie przekazana na piśmie wykonawcy.

— Uczestnicy Festiwalu zobowiązani są do zaprezentowania trzech dowolnie wybranych kolęd lub pastorałek (soliści i duety dwóch) – mówi ksiądz Piotr Pilśniak, pomysłodawca i dyrektor OFKiP. — W tym obowiązkowo jednej tradycyjnej polskiej, a liczba wykonywanych zwrotek należy ograniczyć do trzech. Dopuszcza się możliwość wykonania jednej kolędy zagranicznej. W kategorii chórów przynajmniej jeden utwór winien być wykonany a capella. Czas prezentacji nie może przekroczyć 10 minut (soliści i duety), 15 minut zespoły, chóry.

Festiwal składa się z dwóch etapów. Do pierwszego etapu dopuszcza się wszystkich spełniających wymagania formalne. Do drugiego etapu wchodzą najlepsi uczestnicy eliminacji. Przesłuchania finałowe w Będzinie odbędą się od 5 do 8 stycznia 2006 r. Koncert Galowy zaplanowano 8 stycznia 2006 r. godz. 16. w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu (Parafia Nawiedzenia NMP os. Syberia) w Będzinie. Wówczas nastąpi wręczenie nagród oraz ogłoszenie wyników konkursu kompozytorskiego na kolędę lub pastorałkę.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ewa Wachowicz szaleje z piłą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto