Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ślubowanie nowej strażaczki i podziękowania za uratowanie życia mężczyźnie w Komendzie Powiatowej PSP w Będzinie

OPRAC.:
Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
W trakcie uroczystej zbiórki ślubowanie złożyła nowa strażaczka Katarzyna Jaroń 

Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
W trakcie uroczystej zbiórki ślubowanie złożyła nowa strażaczka Katarzyna Jaroń Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE KP PSP Będzin
W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie odbyła się uroczysta zbiórka. Była to okazja do złożenia ślubowania na sztandar przez nową strażaczkę, świętowania Dnia Służby Cywilnej, a także wręczenia wyróżnień za bohaterską postawę dla strażaków oraz policjantów.

W zbiórce wzięli udział starosta będziński Sebastian Szaleniec, komendant powiatowy policji w Będzinie insp. Arkadiusz Więcek, zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KPP asp. sztab. Iwona Bajan oraz naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa Starostwa Powiatowego Kamil Curyło.

Strażaczka Katarzyna Jaroń złożyła ślubowanie na sztandar. Jest to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego strażaka, które wzmacnia świadomość własnej tożsamości zawodowej i stanowi symbol włączenia w szeregi naszej formacji. Podejmując służbę w Państwowej Straży Pożarnej, strażak składa ślubowanie według następującej roty:

„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka, uroczyście ślubuję być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia – nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, a także honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej.”

Zbiórka była także okazją do wyróżnienia funkcjonariuszy KP PSP, Policji oraz druha OSP. W czasie wolnym od służby sekc. Jakub Sęczek (funkcjonariusz JRG Będzin) oraz dh Paweł Filipek z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grodźcu w Będzinie zauważyli na przystanku leżącego mężczyznę, potrzebującego pomocy. Strażacy wraz z lekarzem PZZOZ Będzin/Czeladź, który także przejeżdżał obok zdarzenia i zatrzymał się, by udzielić pomocy, przeprowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową. W działaniach brali także udział wyróżnieni funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Będzinie. Podczas spotkania starosta będziński wręczył także upominki pracownikom cywilnym z okazji ich święta.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto