MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Konrad Dziuba, kandydat na prezydenta Będzina, o swojej wizji rozwoju miasta. Czekał na debatę przed drugą turą wyborów 21 kwietnia

Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
Konrad Dziuba podczas konferencji prasowej przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Będzinie przedstawił swoją wizję rozwoju miasta

Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Konrad Dziuba podczas konferencji prasowej przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Będzinie przedstawił swoją wizję rozwoju miasta Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Piotr Sobierajski
We wtorek 16 kwietnia przed Urzędem Miejskim Konrad Dziuba, kandydat na prezydenta miasta Będzina, zaprezentował swoją wizję rozwoju tego miasta. Wskazał także to, co jego zdaniem musi ulec zmianie i wezwał swojego kontrkandydata w wyborczej dogrywce, Łukasza Komoniewskiego, który od 2010 roku rządzi Będzinem, do rzeczowej debaty.

- Chciałbym podkreślić, że tutaj u nas, w królewskim mieście Będzinie, dzięki pracy i zaangażowaniu moich przyjaciół z drużyny Koalicji Obywatelskiej, udało się osiągnąć cel, w który jeszcze nie tak dawno nikt nie wierzył. Wprowadziliśmy do Rady Miejskiej w Będzinie ośmiu radnych. Mam nadzieję, że Koalicja Obywatelska stworzy największy klub. Mamy także bardzo silny mandat w powiecie, gdzie będzie siedmiu radnych. Do tego druga tura wyborów prezydenckich – mówił Konrad Dziuba.

- Chciałem bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom, którzy oddali w pierwszej turze na mnie swój głos. Wyniki wyborów pokazują, że blisko połowa mieszkańców domaga się w Będzinie zmian. Mieszkańcy oczekują Będzina pełnego dialogu, pełnego rozmów, realnych inwestycji. Będzin zasługuje na to, żeby rozwijać się w takim tempie, jak miasta ościenne – dodał.

Jak przyznał ubolewa nad tym, że Łukasz Komoniewski nie przyjął zaproszenia do rzetelnej i uczciwej debaty.

- Zapraszając do rozmowy czyniłem to z szacunku do naszych wyborców. Chciałem, żeby mieszkańcy mieli realny wybór, by mogli podjąć 21 kwietnia rozsądną i słuszną decyzję dla Będzina. Z tego miejsca chciałem też zadeklarować, że jeśli zwyciężymy, a głęboko w to wierzę, już nigdy wybory samorządowe w Będzinie nie odbędą się bez debaty. Mieszkańcy domagają się, byśmy uczciwie przedstawiali im swoją ofertę oraz swoje wizje rozwoju Będzina – podkreślił Konrad Dziuba.

Kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Będzina we wtorek wpierali m.in.: senatorzy RP Joanna Sekuła, Beata Małecka-Libera i Krzysztofa Kwiatkowski, posłanka Barbara Dolniak, radna Sejmiku Województwa Śląskiego Katarzyna Stachowicz.

- Chciałabym, żeby prezydent naszego miasta spotykał się z nami nie tylko w czasie kampanii, rozdając jabłka, ale przez cały czas pięcioletniej kadencji. Chcę prezydenta, który będzie słuchał tego, co mamy do powiedzenia. Wspólnie z nami rządzi, kieruje, decyduje o tym, jakie będą inwestycje w przestrzeni publicznej, kulturze, jak będzie toczyć się życie w centrum Będzina – podkreśliła posłanka Barbara Dolniak.

Jak dodała senator Beta Małecka-Libera czas na zmiany w Będzinie. - To od samych będzinian słyszeliśmy, że chcą tutaj zmian. Nowych projektów, nowego pomysłu na miasto, które ma ogromny potencjał i ogromne tradycje. Niestety, ale Będzin stał się miastem zamkniętym. Nie ma dialogu, otwartości, partnerstwa. Tak budować wzajemnych relacji się nie powinno. Konrad Dziuba jest dobrym menadżerem i przywódcą. Ma energię i chce dokonać realnych zmian – przyznała Beata Małecka-Libera.

- Jako radna Sejmiku Województwa Śląskiego jestem przekonana, że Konrad Dziuba jako prezydent miasta Będzina, będzie realizował projekty rozwijające to miasto. Będzie korzystał z funduszy, które idą szerokim strumieniem do województwa śląskiego. Obiecuję, że będziemy współpracować – dodała Katarzyna Stachowicz.

Senator Joanna Sekuła podkreśliła, że jeżeli Będzin będzie rozwijał się tak szybko jak Sosnowiec, to wspólnie zagłębiowskie miasta stworzą świetnie funkcjonującą aglomerację.

Zapytaliśmy prezydenta Łukasza Komoniewskiego o możliwość udziału w debacie ze swoim kontrkandydatem Konradem Dziubą przed drugą turą wyborów samorządowych. Kiedy tylko otrzymamy odpowiedź opublikujemy ją w NM.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto