Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Siewierz: rozpoczyna się głosowanie na 10 projektów budżetu obywatelskiego LISTA PROJEKTÓW

Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
Od 7 do 23 października tego roku mieszkańcy gminy Siewierz wybierać będą najlepsze ich zdaniem projekty w ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego.

W tym roku pojawiło się 18 propozycji. Po weryfikacji zgłoszeń zespół ds. budżetu zakwalifikował ostatecznie do głosowania 10 projektów.

Oto lista projektów:

1) Budowa czterech samoobsługowych stacji naprawy rowerów
2) Budowa edukacyjnego placu zabaw ze ścieżkami zdrowia, zadaszonym miejscem odpoczynku i monitoringu przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wojkowicach Kościelnych
3) Budowa tężni solankowej
4) Montaż budek lęgowych dla jerzyków (Apus apus)
5) Wykonanie chodnika na Placu Wojska Polskiego
6) Wykonanie nawierzchni bezpiecznej na placu zabaw przy Szkole podstawowej Nr 2 w Siewierzu
7) Zagospodarowanie skwerku przy przystanku autobusowym na Osiedlu Zachód/Jezioro
8) Zagospodarowanie terenu w okolicach kompleksu sportowego w Brudzowicach wraz z wymianą ogrodzenia i nawierzchni placu zabaw.
9) Zagospodarowanie zieleńca na Rynku w Siewierzu
10) Zakup i montaż zewnętrznych defibrylatorów automatycznych na terenie gminy Siewierz oraz zaadaptowanie istniejących pomieszczeń w remizie OSP Siewierz do celów edukacji: przeciwpożarowej, udzielania pierwszej pomocy, potrzeb OSP

Projekty te wraz ze szczegółowym opisem są dostępne do wglądu na stronie www.siewierz.pl w zakładce "urząd" - „budżet obywatelski”. O wyborze zadań do realizacji w 2020 roku decydują mieszkańcy Gminy Siewierz w głosowaniu. Głosy można oddawać w formie pisemnej na kartach głosowania w Urzędzie Miasta i Gminy Siewierz oraz drogą elektroniczną z wykorzystaniem interaktywnego formularza do głosowania, który zostanie udostępniony na oficjalnej stronie internetowej gminy Siewierz w zakładce "budżet obywatelski": https://www.siewierz.pl/1/strona/141/

Każdy mieszkaniec gminy może głosować tylko jeden raz i jest uprawniony do oddania jednego głosu, tylko na jedno z zadań. W przypadku głosowania drogą elektroniczną, należy podać w formularzu numer telefonu komórkowego, aby bezpłatnie otrzymać kod, służący potwierdzeniu udziału wgłosowaniu. By prawidłowo oddać głos trzeba postawić znak „X” w kratce obok wybranego zadania. Za znak „X”uważa się dwie przecinające się linie, których punkt przecięcia znajduje się w obrębie kratki. Za głos ważny uznaje się kartę, na której postawiono znak „X” w kratce obok jednego zadania. Za głos nieważny uznaje się kartę, na której postawiono znak „X” w kratce obok kilku zadań lub nie postawiono znaku „X” wżadnej kratce oraz karty całkowicie przekreślone i podarte.

Wyniki głosowania ustala zespół ds. budżetu obywatelskiego, a ogłasza je burmistrz miasta i gminy poprzez opublikowanie ich na oficjalnej stronie internetowej gminy, na tablicy informacyjnej w siedzibie urzędu oraz w miesięczniku „Kurier Siewierski”.

Za wybrane do realizacji uznaje się te zadania, które uzyskały największą liczbę głosów, aż dowyczerpania puli funduszy przeznaczonych na realizację budżetu obywatelskiego. W przypadku, gdy fundusze na realizację kolejnego zadania z listy rekomendowanych do realizacji nie będą wystarczające, uwzględnione zostanie pierwsze z następnych zadań na liście, którego koszt realizacji nie spowoduje przekroczenia dostępnych funduszy. W przypadku zadań, które otrzymały taką samą liczbę głosów, a kwota nie jest wystarczająca do realizacji dwóch zadań, wybiera się zadanie z większą kwotą. Jeżeli w wyniku głosowania dwa lub więcej zadań będzie pozostawało ze sobą w sprzeczności lub wzajemnie się wykluczało, zrealizowane będzie zadanie, które uzyskało największe poparcie. Realizacja zadań wybranych w głosowaniu nastąpi po uchwaleniu budżetu na kolejny rok budżetowy.

Planuje się, że budżet obywatelski w gminie Siewierz będzie wynosił 3 procent dochodów własnych gminy, wykonanych za poprzedni rok budżetowy, co w przypadku budżetu obywatelskiego na 2020 rok wyniesie około 500 tysięcy złotych.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto