MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Budżet Obywatelski 2025 w Będzinie. Mieszkańcy mogą zgłaszać nowe pomysły. W tym roku miasto zrealizuje 10 wybranych projektów

Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
Mieszkańcy Będzina mogą zgłaszać do końca kwietnia kolejne projekty, które mogą zmienić na lepsze ich miasto
Mieszkańcy Będzina mogą zgłaszać do końca kwietnia kolejne projekty, które mogą zmienić na lepsze ich miasto UM Będzin
W Będzinie rozpoczęła się kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego. To czas, kiedy mieszkańcy mogą po wspólnych konsultacjach zgłaszać konkretne już projekty i propozycje, które chcieliby finalnie ujrzeć na liście tych poddanych pod głosowanie jesienią tego roku.

Mieszkańcy Będzina kolejny raz mogą więc zgłaszać swoje pomysły i współdecydować o tym, na co zostanie wydana część pieniędzy z budżetu miasta w 2025 roku. Na sugestie mieszkańców przeznaczona jest kwota miliona złotych. Propozycje zadań i projektów można składać do 30 kwietnia 2024 roku na odpowiednim formularzu:

 • w Urzędzie Miejskim w Będzinie,
 • drogą pocztową,
 • lub mailowo na adres [email protected] w formie zeskanowanych oryginalnych dokumentów.

Każdy wniosek musi zyskać poparcie minimum 30 osób. Należy do niego dołączyć listę z podpisami mieszkańców popierających projekt (na odpowiednim formularzu), plany i szkice, kalkulacje kosztów realizacji i rocznego utrzymania oraz inne materiały (np. wizualizacje). Wnioski, które spełnią wymagania formalne i merytoryczne, zostaną poddane pod głosowanie, które odbędzie się we wrześniu. Do głosowania uprawnieni są wszyscy będzinianie i to oni wybiorą projekty do realizacji w 2025 roku.

W 2024 roku w Będzinie zrealizowanych ma zostać 10 projektów, wybranych przez mieszkańców w trakcie głosowania jesienią ubiegłego roku.

 • BawiRaj – kraina zabaw, projekt rekreacyjno-edukacyjny; strefa nauki, gier i zabaw. Będzin, obszar zieleni znajdujący się przy Szkole Podstawowej nr 10, położony od strony południowej budynku przy ul. Sportowej 2. Teren leży w pobliżu hali widowiskowo-sportowej Będzin Arena, graniczy od strony zachodniej ze skateparkiem.
 • Modernizacja odcinka drogi gruntowej ul. Prosta.
 • Plac zabaw na terenie Przedszkola Miejskiego nr 5 im. Króla Maciusia Pierwszego. Będzin, ul. Zwycięstwa 21
 • Podłosie czyta! 10.000 zł na książki dla Filii nr 9. Będzin, Filia nr 9 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej, ul. Podłosie 10.
 • „Niech Będzin rękodziełem słynie”. Kreatywna minipracownia artystyczna. Będzin, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego, plac prof. Włodzimierza Wójcika 1.
 • Zakup samochodu 9-osobowego na potrzeby grup młodzieżowych MKS Będzin.
 • Lokalne bezpieczeństwo naszym społecznym priorytetem – OSP Łagisza. Będzin, ul. Pokoju 44.
 • Doposażenie Patio Seniora. Będzin, plac Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej 3.
 • Szachowy Będzin – zajęcia szachowe dla dzieci i młodzieży. Będzin, proponowana lokalizacja budynek główny Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej (Klub pod Sową).
 • „Magiczny plac zabaw” – doposażenie placu Przedszkola nr 10 w urządzenia zabawowe dla dzieci. Będzin, ul. Kielecka 11 (teren placu Przedszkola Miejskiego nr 10 im. Jana Marcina Szancera).
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto