Przemsza Okradzionów pokonuje Cyklon Rogoźnik w meczu na szczycie A-klasy [ZDJĘCIA]

TOS
Przemsza Okradzionów pokonała w sobotę drużynę Cyklonu Rogoźnik w meczu na szczycie sosnowieckiej A-klasy. Drużyna z Rogoźnika mimo porażki zachowała przodownictwo w tabeli. Spotkanie było bardzo zacięte i nie brakło w nim ani bramek, ani kartek.

Przemsza Okradzionów prowadzenie objęła już w 2.minucie spotkania za sprawą Daniela Kubickiego. Tuż przed przerwą na 2:0 z rzutu karnego podwyższył Piotr Pawełek.

Zespół Cyklonu nie zamierzał jednak się poddawać i doprowadził do remisu. Piłkę w bramce Przemszy najpierw w 65. minucie umieścił Dariusz Janik, a potem w 83. wprowadzony w drugiej połowie Łukasz Janik.

Od 57. minuty drużyna Cyklonu grała w dziesiątkę po tym, jak czerwoną kartkę zobaczył Daniel Wierzbicki, który swoim zagraniem spowodował rozcięcie głowy zawodnika Przemszy Pawła Słabisza. Poszkodowany nie poddał się i po opatrzeniu rany przez klubowego masażystę Dariusza Bigaja powrócił do gry z opatrunkiem na głowie.

Żadnej z drużyn rezultat remisowy jednak nie satysfakcjonował, więc końcówka spotkania okazała się być niezwykle zaciętą. W 84. minucie ponowne prowadzenie dla Przemszy zdobył Robert Kowalik, a w doliczonym czasie gry podwyższył Paweł Słabisz. Cyklon stać było jeszcze jedynie na jedno trafienie i mecz zakończył się zwycięstwem drużyny z Okradzionowa 4:3.

- Nie może drużyna tej klasy, bo za taką uważam naszą, wyjść na 2:2 i dać sobie potem strzelić dwie bramki., zwłaszcza że wróciliśmy do tego grania, które było przy 0:0 - mówił po spotkaniu trener Cyklonu Robert Balcerowski. - Zagraliśmy dzisiaj bez trzech podstawowych zawodników: Toborka, Walusia i Kopańskiego, ale po to jest ta kadra, że inni mają wyjśc i ich zastąpić - martwił się szkoleniowiec.

- Zwycięstwo cieszy, bo rywale są liderem, chociaż dla mnie to nie była gra lidera. Mam satysfakcję nie tylko dlatego, że chłopcy wygrali, ale że wygrali piłkarsko, bo drużyna Przemszy piłkarsko dzisiaj była lepsza - powiedział z kolei grający szkoleniowiec Przemszy Bogdan Pikuta. - Siłą Cyklonu są tylko stałe fragmenty gry, siłą Przemszy jest gra piłką - dodał.

Przemsza: Szczepowski - Dyszkowski, B. Pikuta, P. Pikuta, Kowalik, Majewski (52. Słabisz), Bąk (82. Czyżkowski), Pawełek, Maciejowski (46. Czerwiec), Kubicki, Langowski (70. Wawszczak)

Cyklon: Hejlman - Kuc, Kubat, Wierzbicki, Gimzia, D. Janik (65. Miska), Pilszczek (85 Baran), Afeltowicz, Piwczyk (80. Flaczek), Bobrowicz, Kurek (46. Ł. Janik)

Żółte kartki: Kowalik, Majewski, Pawełek, Wawszczak, Dyszkowski, Kubicki - Gimzia, Piwczyk, Bobrowicz, Baran
Czerwona kartka: Wierzbicki (Cyklon)

Za tydzień Przemsza zagra na wyjeździe z CKS-em Czeladź z kolei Cyklon podejmie na własnym boisku drużynę Błękitnych Sarnów.