Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przegląd wydarzeń w będzińskich szkołach. Działo się naprawdę wiele

OPRAC.: PAS
Październikowe wydarzenia w będzińskich szkołach Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Październikowe wydarzenia w będzińskich szkołach Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE mat. SP 8, SP 2, SP 10
Będzińskie szkoły, choć funkcjonują w nietypowym czasie pandemicznym, nie samą nauką żyją. Ta jest najważniejsza, ale uczniowie angażują się także w wiele innych, ciekawych projektów i inicjatyw. Oto kilka z nich.

Szkoła Podstawowa nr 8

9 października w Szkole Podstawowej nr 8 im. Jana Pawła II odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas I. Po występach artystycznych uczniowie otrzymali rogi obfitości ufundowane przez prezydenta Miasta Będzin.

16 października szkoła zamieniała się podczas przerw w wielką czytelnię, brała bowiem udział I Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie".

Wszystkie klasy chętnie wzięły udział w przedsięwzięciu: pierwszoklasiści słuchali, jak nauczyciele czytają im w klasach, niektórzy czytali w bibliotece, inni na szkolnych korytarzach. Ponieważ szkoła dba o bezpieczeństwo uczniów, nawet na przerwie dzieci z jednej klasy trzymają się razem - dodatkowo mają też zabezpieczenie w postaci maseczki.

W tym dniu młodzież czytała ulubione książki przyniesione z domu, wypożyczone z biblioteki lub wykorzystała ten czas, żeby zatopić się w lekturze... swoich lektur obowiązkowych.

Dla wielu uczniów tej szkoły piątkowe przerwy nie różniły się od przerw w innych dniach, bo są tacy, którzy codziennie wykorzystują każdą wolną chwilę, żeby czytać!

Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom.

Szkoła Podstawowa nr 8 zebrała aż 2307,12 zł na rzecz Oliwki Hyli - czteromiesięcznej dziewczynki, która cierpi na rdzeniowy zanik mięśni i potrzebuje najdroższego leku świata. Od 14 do 23 października po szkole krążyła puszka. Dzięki hojności uczniów, rodziców i wszystkich pracowników szkoły udało się zebrać pokaźną kwotę. Datków było tak dużo, że trzeba było uruchomić dodatkową puszkę!

Szkoła Podstawowa nr 10

SP10 również przyłączyła się do #BiegDlaOliwki# i to dość licznie: m.in. poniżej w galerii zdjęć widzimy numery startowe Pani wicedyrektor i jej córki, biegli również uczniowie klas IV, VI i VII.

Pierwsza tura nakrętek zebranych przez uczniów dla Oliwci została dostarczona do Boguchwałowic. Do tej pory zebrano 9 worków nakrętek! Z trudem zmieściły się w samochodzie, ale szczęśliwie dotarły do celu.

Przekazano także zabrane w akcji Góra grosza - grosiki. Dzięki uprzejmości Katarzyny Płaczek (Grupa Rycerze Oliwki) wiemy już, że uzbierała się piękna kwota: 467,32 zł. Brawo uczniowie!

Wystawa polskich monet i banknotów zakończyła wydarzenie edukacyjne „Polski złoty ma 100 lat” (konkurs organizowany przez Narodowy Bank Polski). W ramach projektu odbyły się również wycieczki do Krakowa (muzeum Hutten – Czapskiego) oraz do Warszawy (Giełda Papierów Wartościowych oraz Centrum Pieniądza). Zorganizowane były konkursy: literacki „Kto po Janie III Sobieskim?” oraz plastyczny „Czas to pieniądz”.

Szkoła Podstawowa nr 2

Wrzesień i październik były dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Będzinie miesiącami wytężonej pracy, której towarzyszyły okolicznościowe uroczystości i wydarzenia.

W szkole w tym czasie obchodzony był Europejski Dzień Języków Obcych, podczas którego młodzież miała możliwość zaprezentowania własnej kreatywności i wiedzy dotyczącej krajów anglosaskich i niemieckojęzycznych. Udekorowani flagami wybranych przez siebie krajów uczniowie klas IV - VIII uczestniczyli w lekcjach krajoznawczych, podczas których poznawali ciekawostki dotyczące Anglii i Niemiec, natomiast dzieci z klas trzecich i czwartych miały szansę sprawdzić swoje umiejętności językowe, uczestnicząc w konkursie językowym „Spelling master”.

W październiku w wyjątkowej lekcji historii wzięli udział uczniowie klas ósmych, którzy zwiedzili miejsca pamięci – Muzeum w Auschwitz I i Auschwitz II – Birkenau.

W niecodziennej lekcji chemii i biologii wzięli udział uczniowie klasy 8b. Podczas jej trwania, pod okiem doświadczonych specjalistów, przeprowadzali badania i doświadczenia, co przyczyniło się do poszerzenia ich wiedzy i wzbudziło zainteresowanie zjawiskami zachodzącymi w przyrodzie. Warsztaty laboratoryjne nad rzeką Przemszą odbyły się w ramach Kampanii Edukacyjno-Ekologicznej Projektu Zagłębiowski Park Linearny – rewitalizacja obszaru funkcjonalnego doliny Przemszy i Brynicy – Miasto Będzin.

Organizowane w szkolnej świetlicy zajęcia dla najmłodszych uczniów szkoły pozwalają im w radosnej atmosferze spędzać czas z rówieśnikami oraz podejmować nowe, ciekawe wyzwania. Organizowane dla nich zawody i konkursy, np.: „Zdrowo jem, zdrowy jestem”, są świetną okazją do kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych i budowania odporności organizmu.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto