Odra Opole - Podbeskidzie Bielsko-Biała WYNIK Górale przegrali pierwszy mecz w sezonie po błędzie bramkarza

Tomasz Kuczyński
12.08.2023 r. Fortuna 1. Liga: Odra Opole - Podbeskidzie Bielsko-Biała.
12.08.2023 r. Fortuna 1. Liga: Odra Opole - Podbeskidzie Bielsko-Biała. Twitter.com/TS Podbeskidzie
SPORT. W sobotę 12 sierpnia 2023 roku w meczu 4. kolejki Fortuna 1. Ligi Odra Opole z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:0 (0:0). Bielszczanie przegrali pierwszy mecz w tym sezonie. Poniżej zobacz WIDEO z golem na wagę trzech punktów.

Podbeskidzie w trzech pierwszych meczach sezonu trzykrotnie zremisowało 1:1 - z Wisłą Płock, Zniczem Pruszków i na wyjeździe z Resovią. Odra zaczęła od dwóch zwycięstw, ale ostatnio przegrała u siebie z GKS-em Tychy 0:2.

Grzegorz Mokry dokonał zmian w składzie, wierząc, że przyniosą skutek w postaci pierwszej wygranej w sezonie. I połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym. Górale w 39. minucie byli bliscy objęcia prowadzenia. Marcel Misztal uderzył prawie w "okienko" bramki, a bramkarz Odry Artur Haluch popisał się bardzo dobrą interwencją.

Odra objęła prowadzenie w 75. minucie. Po rzucie wolnym Macieja Makuszewskiego niepotrzebnie z bramki wyszedł Piotr Procek, ale nie zdołał złapać lub wypiąstkować piłki, bo bramkarza Górali ubiegł Piotr Żemło i głową skierował ją do siatki.

Goście rzucili się do odrabiania straty, co skutkowało rzutami rożnymi. Natomiast Odra mogła podwyższyć wynik w 83. minucie - z pola karnego strzelił Jean Franco Sarmiento i tym razem Procek uratował swój zespół. Druga połowa potrwała ponad osiem minut. Goście jeszcze próbowali coś zmienić, ale bez skutku...

Odra Opole - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Piotr Żemło (75)

Odra: Artur Haluch - Mateusz Spychała, Mateusz Kamiński, Piotr Żemło, Jakub Szrek - Maciej Makuszewski (90. Din Sula), Rafał Niziołek, Adrian Purzycki (90+6. Wojciech Kamiński), Jakub Antczak - Borja Galan (57. Jean Franco Sarmiento), Dawid Czapliński.

Podbeskidzie: Patryk Procek - Mateusz Ziółkowski, Daniel Mikołajewski (85. Michał Stryjewski), Jan Hlavica, Martin Chlumecky, Piotr Tomasik - Michał Janota, Jaka Kolenc (79. Haris Kadrić), Marcel Misztal (46. Jakub Kisiel), Maksymilian Banaszewski (62. Maksymilian Sitek) - Bartosz Bida (62. Lionel Abate Etoundi).

Żółte kartki: Żemło, Antczak - Chlumecky, Abate Etoundi, Sitek, Tomasik

Sędziował: Łukasz Karski (Słupsk)