Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowy prezes zarządu spółki EC Będzin Wytwarzanie. Został nim Sławomir Wołyniec

OPRAC.:
Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
Sławomir Wołyniec został prezesem zarządu spółki EC Będzin Wytwarzanie 

Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Sławomir Wołyniec został prezesem zarządu spółki EC Będzin Wytwarzanie Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE mat. prasowe
W czwartek 29 lutego br. Sławomir Wołyniec został powołany na stanowisko prezesa zarządu EC Będzin Wytwarzanie Sp. z o.o. Decyzja o powołaniu została podjęta przez spółkę Grupa Altum Sp. z o. o., dysponującą uprawnieniem osobistym do wskazania prezesa zarządu.

- Jestem zaszczycony i pełen entuzjazmu, stając na czele EC Będzin Wytwarzanie Sp. z o. o. Nasza firma solidne fundamenty i wyjątkową historię. Moim priorytetem będzie wzmacnianie naszej pozycji na rynku oraz zbudowanie świadomości społecznej jak ważnym aspektem bezpieczeństwa naszego kraju jest niezależność energetyczna i dlaczego takie spółki jak EC BĘDZIN Wytwarzanie są jedynym gwarantem takiej niezależności - mówi Sławomir Wołyniec.

Dotychczasowy prezes zarządu Jerzy Nabiałczyk, od tego samego dnia obejmuje nową rolę w strukturze EC Będzin Wytwarzanie Sp. z o. o. – zostaje prokurentem.

Jak informuje spółka EC Będzin Wytwarzanie ta strategiczna decyzja podkreśla gotowość i odpowiedzialność spółki Grupa Altum Sp. z o. o. do aktywnego kształtowania procesów zmian, które są niezbędne w kontekście dynamicznie ewoluującego sektora energetycznego. Ma to być krok w kierunku zapewnienia, że spółka EC Będzin Wytwarzanie Sp. z o. o. nie tylko sprosta wyzwaniom związanym z transformacją energetyczną, ale również będzie stała na straży bezpieczeństwa energetycznego mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego.

Rada Nadzorcza spółki EC Będzin SA zgodziła się w tym roku na zbycie 51 udziałów w spółce EC Będzin Wytwarzanie sp. z o.o. na rzecz Grupy Altum sp. z o.o. Koszt tej transakcji opiewa na kwotę 16 mln 167 tysięcy zł. EC Będzin S.A. We wtorek 30 stycznia doszło do zawarcia umowy oraz umowy wspólników, kształtującej przyszłą strukturę zarządzania i współpracy między EC Będzin S.A., spółką Grupa Altum sp. z o. o. i EC Będzin Wytwarzanie sp. z o. o.

Zgodnie z warunkami umowy sprzedaży, spółka Grupa Altum sp. z o. o. nabyła od EC Będzin S.A. 392.037 udziałów w EC Będzin Wytwarzanie sp. z o. o., co odpowiada 51 proc. kapitału zakładowego tej spółki. Rozliczenie ceny sprzedaży zostało zrealizowane poprzez potrącenie z wierzytelnościami spółki Grupa Altum sp z o. o., co umożliwiło EC Będzin S.A. wcześniejszą spłatę posiadanych pożyczek. W efekcie, cała kwota uzyskana ze sprzedaży udziałów została przeznaczona na redukcję zobowiązań będzińskiej spółki, co znacząco poprawia jej sytuację finansową.

Działająca od 2013 r. Grupa Altum ma ponad 46 proc. głosów w akcjonariacie EC Będzin SA - firmy, która jest 100-procentowym właścicielem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością pod nazwą EC Będzin Wytwarzanie (dawna nazwa to Elektrociepłownia Będzin). Głównym przedmiotem bieżącej działalności handlowej Grupy jest obrót wierzytelnościami oraz inwestycje na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jak informuje PAP Grupa Altum jest największym akcjonariuszem spółki EC Będzin SA. Pierwsze informacje o zamiarze kupna przez Grupę większościowego pakietu w EC Będzin Wytwarzanie zostały opublikowane kilka miesięcy temu.

Elektrociepłownia Będzin jest głównym producentem ciepła i energii elektrycznej w Zagłębiu Dąbrowskim. Należy do największych dostawców ciepła w regionie, z roczną produkcją na poziomie 1,6 mln gigadżuli. Podstawowymi produktami spółki są ciepło i prąd wytwarzane w kogeneracji. Dostawy mają charakter lokalny, a wytworzone ciepło w postaci gorącej wody i pary dostarczane jest do sektora komunalnego i przemysłu w Zagłębiu. Poprzez system magistral ciepło dociera do odbiorców z Sosnowca, Będzina i Czeladzi

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto