Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Nowe inwestycje w gminie Psary. Stadion Iskry zyska oświetlenie, nowości pojawią się przy Szkole Podstawowej w Strzyżowicach

OPRAC.:
Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
Na stadionie Iskry Psary zamontowane zostanie oświetlenie 

Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Na stadionie Iskry Psary zamontowane zostanie oświetlenie Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE UG Psary
W gminie Psary w powiecie będzińskim trwają kolejne inwestycje. Tym razem zmieni się infrastruktura na stadionie Iskry Psary. Po zakończeniu innego przedsięwzięcia ucieszą się także uczniowie Szkoły Podstawowej w Strzyżowicach.

Na stadionie LKS Iskry Psary w listopadzie rozpoczęła się budowa nowego oświetle­nia sportowego. Reflektory umożliwią piłkarzom treningi również po zmroku. Zadanie obejmuje montaż czterech masztów stalowych o wysokości około 18 metrów wraz z oprawami oświe­tleniowymi, a także dwóch kompletów tak zwanych szafek imprezowych – punktów poboru energii, które wykorzystywane będą przy organizacji gminnych imprez.

- Inwestycje na stadionie w Psarach niezwykle nas cieszą. Zdecydowana większość zawodników jest czynna zawodo­wo, dlatego borykamy się z niską frekwencją na treningach w okresie jesiennym i wczesnowiosennym, kiedy szybko zapada zmrok. Budowa oświetlenia nie tylko rozwiąże nam ten problem, ale spowoduje również zwiększenie możliwo­ści rozwoju naszego klubu czy Gminnej Akademii Piłki Noż­nej, której część treningów odbywa się na Iskrze – mówi Kamil Trzewiczek, wiceprezes LKS Iskry Psary.

Wykonawcą przedsięwzięcia jest Zakład Instalacji Elek­trycznych „CARGO” Spółka z o.o., a jego koszt wynosi 322 tysięcy 534,28 zł. Zgodnie z umową prace zakończą się 27 lutego 2024 roku.

Powstanie również projekt nowej szatni

14 listopada władze lokalne gminy Psary podpisały też umowę na wykonanie projektu nowej szatni piłkarzy LKS Iskra Psary. Budynek będzie dwu­kondygnacyjny, a jego powierzchnia wyniesie około 200 metrów kw. Na parterze znajdą się dwie szatnie dla 20 zawodników wraz z osobnymi łazienkami, pomieszczenia sędziów z łazienka­mi, pralnia z suszarnią, magazyn na sprzęt sportowy oraz magazyn przewidziany na kosiarkę, do którego będzie można wejść z zewnątrz. Piętro obiektu zostanie przezna­czone na salę szkoleniową, aneks kuchenny, zaplecze sa­nitarne i serwerownię. Budynek będzie wyposażony we wszystkie potrzebne instalacje, w tym energię elektryczną, wodę, gaz i Internet. Wykonawcą projektu jest firma PRIM­TECH SZYMON KITA z Tarnowskich Gór, a jego koszt wynosi 105 tys. 780 zł Termin realizacji mija 30 marca 2024 roku.

„Ekopracownia pod chmurką” w Strzyżowicach

Przy Szkole Podstawowej w Strzyżowicach powstaje natomiast „Ekopracownia pod chmurką” – miejsce do prowadzenia zajęć dydaktycznych na świeżym powietrzu. Jeszcze w tym roku zostaną zamontowane podwójna wiata, gry i tablice edukacyjne.

W ostatnim czasie rozpoczęły się prace związane z utworzeniem „Ekopracowni pod chmurką” – zacisznego miejsca przy Szkole Podstawowej w Strzyżowicach, otoczonego drzewami i kwiatami, w którym uczniowie będą mogli poszerzać wiedzę oraz zdobywać nowe umiejętności w zakresie przyrody i ochrony środowiska. Wkrótce zamontowane zostaną: podwójna wiata, gry i tablice edukacyjne. W przyszłym roku planowane są natomiast nasadzenia drzew i roślin, zakup stołów z ławkami i sprzętu ogrodniczego. Uczniowie wykonają także budki lęgowe i karmniki.

Ekopracownia podzielona zostanie na pięć stref przestrzennych: badań ekologicznych, działań manualnych, gier i zabaw edukacyjnych oraz obserwacji i upraw. Zielony zakątek pozwoli uczniom w atrakcyjny i skuteczny sposób przyswoić wiedzę i umiejętności z przyrody, biologii, geografii, chemii i ekologii. Zgodnie z założeniami podstawy programowej poprzez prowadzenie terenowych obserwacji, badań, doświadczeń i eksperymentów, dzieci poznają zjawiska i procesy zachodzące w przyrodzie, a także poczują się odpowiedzialni za stan środowiska naturalnego w najbliższej okolicy.

Koszt zadania wyniesie 87 tys. 500 zł, z czego 70 tys. stanowi pozyskana dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, a 17,5 tys. zł wkład własny z budżetu gminy.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto