Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Koncert Orkiestry Dętej OSP w Sławkowie

sauer, mat. prasowe
Koncert Orkiestry Dętej OSP w Sławkowie. W tym roku już po raz piąty odbył się niezwykły koncert noworoczny w wykonaniu Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławkowie. Koncert odbył się 8 lutego w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Sławkowie.

Koncert Orkiestry Dętej OSP w Sławkowie

Koncert cieszył się wielkim zainteresowaniem mieszkańców Sławkowa i miast sąsiednich. Na widowni zasiadło ok. 200 osób.

Orkiestra pod batutą Ireneusza Dustera wykonała zarówno utwory muzyki klasycznej, jak i popularnej, przywitała zebranych „Wiązanką Walców” Johanna Straussa. W programie części pierwszej znalazła się też m.in. instrumentalna wersja „Figaro Marsch” z opery „Wesele Figara” Amadeusza Mozarta w aranżacji Alberta Loritza.
Oprócz członków orkiestry gościnnie wystąpili na sławkowskiej scenie prezentując wysokie umiejętności wokalne, Eliza Beniowska, która wzruszyła wszystkich swoimi interpretacjami piosenek oraz Łukasz Baruch, zwycięzca wielu konkursów muzycznych, współzałożyciel i prezes dąbrowskiej Fundacji „Wygrajmy Razem” wspierającej artystów niepełnosprawnych.

W dwóch utworach: „Gdybym był bogaty” z musicalu „Skrzypek na dachu” oraz słynnym utworze muzyki klasycznej - "Lot Trzmiela", pochodzącym z opery pod tytułem "Bajka o Carze Saltanie" Nikołaja Rimskiego-Korsakowa z 1900 roku na ksylofonie, zagrał 13-letni Antoni Olesik.

Na zakończenie części pierwszej wykonano „Feuerfest Polka” („Polka Kowalska”) Josefa Straussa. W tym utworze usłyszeliśmy tradycyjnie już grę na kowadle, tym razem w wykonaniu dwóch osób- prezesa Orkiestry Dętej OSP Sławków Ryszarda Wojciechowskiego oraz kierownika Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Artura Smagarowicza.

W drugiej części koncertu prowadząca Anita Szlęzak przedstawiła krótką historię kolejnych utworów. Wykonano m.in.: „Swingendes Wiener Blut” – Johanna Straussa syna, w aranżacji Auera – Ansbacha; polkę „Souvenir”; „Viva Brasil Mambo”– skomponowane przez niemieckiego kompozytora Manfreda Schneidera oraz „Samba for band”. Koncert zakończył brawurowo wykonany „Radetzky Marsz” skomponowany przez Johanna Straussa – ojca i często prezentowany w czasie koncertów noworocznych w całej Europie.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto