Izabela Soja wicemistrzynią Akademickich Mistrzostw Europy w siatkówce plażowej kobiet

Aleksandra Mól
arc. Urząd Miejski
Pochodząca z Będzina Izabela Soja zdobyła wicemistrzostwo Akademickich Mistrzostw Europy w siatkówce plażowej kobiet. W finale polska para, Izabela Soja i Aleksandra Filip, przegrała z zawodniczkami z Portugalii.

Zawody, które przyniosły ogromny sukces Będziniance, zakończyły się w Porto, w Portugalii. Były to Akademickie Mistrzostwa Europy w siatkówce plażowej kobiet. Izabela Soja startowała w nich w parze z Aleksandrą Filip, również studentką Akademii Wychowania Fizycznego im. Jana Kukuczki w Katowicach.

Para reprezentująca Polskę w zawodach spisała się świetnie – doszła do finału, w którym jednak musiała uznać wyższość pary portugalskiej. Zwyciężyły Juliana Rosas e Tânia Oliveira, zaś Polki – Izabela Soja i Aleksandra Filip – zdobyły srebrny medal mistrzostw.

Walka w finale była bardzo zacięta (21:8, 20:22, 17:15), ostatecznie Polki przegrały 2:1.

Izabela Soja jest wychowanką i zawodniczką MUKS PW M. Pasek. Pochodzi z Będzina.