MKS Będzin - BBTS Bielsko-Biała ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Pięciosetowy hit Tauron 1. Ligi rozgrzał kibiców w Będzin Arenie

Tomasz Kuczyński
23.03.2022 r. Tauron 1. Liga: MKS Będzin - BBTS Bielsko-Biała.

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
23.03.2022 r. Tauron 1. Liga: MKS Będzin - BBTS Bielsko-Biała. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot Arkadiusz Gola
W środę 23.03.2022 r. w meczu awansem z 30. kolejce Tauron 1. Ligi siatkarzy MKS Będzin przegrał z BBTS-em Bielsko-Biała 2:3. Goście prowadzili już 2:0, będzinianie doprowadzili do remisu, a w tie-breaku górą byli bielszczanie. Zobacz ZDJĘCIA z meczu oraz z trybun Będzin Areny.

W środę wicelider i spadkowicz z PlusLigi MKS Będzin podejmował liderujący BBTS Bielsko-Biała. Derby województwa śląskiego ściągnęły do nowej Będzin Areny wielu kibiców, w tym również fanów bielskiej drużyny.

- Nie ma co ukrywać, że idziemy łeb w łeb w tabeli, cały czas jesteśmy bardzo blisko. Mamy nadzieję, że zrewanżujemy się za nieudane spotkanie w Bielsku-Białej (było 3:1 dla BBTS-u - red.) - zapowiadał Bartosz Gawryszewski, środkowy MKS-u.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu MKS Będzin – BBTS Bielsko-Biała, 23.03.

Pierwszy set padł łupem gości. BBTS prowadził od początku tej partii, momentami 5 punktami. Będzinianie doszli jeszcze na 19:21, ale końcówka należała do lidera. Drugiego seta MKS zaczął od prowadzenia 3:0 i 4:2, z którego "zrobiło się" 4:9. Kiedy gospodarze przegrywali 6:12 zdołali odrobić część strat - 10:12. Było jeszcze 15:16 i BBTS odskoczył na 15:19 i spokojnie dojechał do końca partii.

Trzeci set od początku był bardzo wyrównany i wynik oscylował wokół remisu. Wreszcie od 14:14 MKS odskoczył na 17:14, następnie 19:15. Gdy było 22:19 i 23:21 wydawało się, że gospodarze spokojnie zakończą tę część, ale musieli ją wyrwać w grze na przewagi. Wicelider wrócił do meczu, co rozgrzało miejscowych kibiców.

W czwartym secie BBTS prowadził 23:21, a MKS doprowadził do remisu 23:23 i znów mieliśmy wojnę nerwów. Gospodarze byli górą i o wszystkim miał rozstrzygnąć tie-break. W nim było 1:4 i 2:5, ale będzinianie doszli na 5:6. Zespół z Bielska-Białej uciekł na 5:9. Było jeszcze 11:12 i 13:14, ale lider już pilnował tej przewagi do końca meczu.

Po tym spotkaniu BBTS ma 67 punktów, a MKS Będzin 62.

MKS Będzin - BBTS Bielsko-Biała 2:3 (20:25,19:25, 26:24, 28:26, 13:15)

MKS: Stankow, Gawryszewski, Swodczyk, Kańczok, Koppers, Rohnka, Marek (libero) oraz Makowski, Musiał, Ptaszyński, Gonciarz

BBTS: Macionczyk, Siek, Pietruczuk, Hunek, Piotrowski, Hanes, Fijałek (libero) oraz Kapelus, Lesiuk, Gryc, Gil, Coenen, Ledwoń (libero)