Debiut koszykarzy

(wow)
Szóste miejsce zajął w Pucharze Śląska odtworzony koszykarski zespół MCKS Czeladź. Podopieczni Tomasza Służałka w klasyfikacji końcowej wyprzedzili o jedno "oczko" dąbrowski MMKS.

W meczu inaugurującym turniej czeladzianie w małej hali "Spodka" zmierzyli się z Big Starem Tychy i po pierwszej kwarcie przegrywali 11:24. Później było już lepiej. Nasza drużyna zaczęła odrabiać straty. Wprawie przegrywała jeszcze w połowie spotkania (32:41) i po trzech "ćwiartkach" (46:51), ale ostatecznie wygrała 64:61. Był to jednak jedyny pucharowy sukces.

W sobotę po dramatycznym pojedynku podopieczni Tomasza Służałka przegrali jednym koszem (56:58) z Zagłębiem Sosnowiec. Czeladzianie tym razem doskonale zaczęli (pierwsza kwarta 23:14), ale fatalnie zagrali w trzeciej części gry (12:23) i przegrywali różnicą 7 punktów (43:50). W ciągu ostatnich dziesięciu minut odrobili pięć "oczek".
Minimalna porażka 68:69 z późniejszym finalistą MOSiR Bobry Zabrze zepchnęła czeladzian na trzecie miejsce w grupie. W meczu o piątą lokatę koszykarze MCKS Czeladź ulegli już wyraźnie 61:87 Pogoni Ruda Śląska.

Puchar Śląska wywalczył Tytan Częstochowa wygrywając w finale 91:81 z MOSiR Bobrami Zabrze.