Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Czeladź: od 23 marca inaczej jedziemy Katowicką. Trwa budowa węzła. Zobaczcie zdjęcia

Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
W rejonie ul. Katowickiej i Dehnelów powstaje węzeł przesiadkowy i nowe skrzyżowanie
W rejonie ul. Katowickiej i Dehnelów powstaje węzeł przesiadkowy i nowe skrzyżowanie Facebook: Z. Szaleniec
Od poniedziałku 23 marca 2020 kierowcy muszą uważać na nową organizację ruchu w rejonie ul Katowickiej i Dehnelów, gdzie powstaje nowoczesny węzeł przesiadkowy.

Inaczej jedziemy tędy już od kilkunastu tygodni, bo w terenie działają cały czas ekipy budowlane. Od 23 marca ruch zostanie natomiast przekierowany na gotową już nawierzchnię, a druga – po której dotychczas korzystali kierowcy – będzie remontowana. Nadal działała będzie w tym miejscu tymczasowa sygnalizacja świetlna.

- W trzech czwartych węzeł przesiadkowy jest już gotowy i połowa jezdni na tym odcinku od poniedziałku już będzie przejezdna. Gotowy w obrębie węzła przesiadkowego jest też już parking i chodnik od strony Brynicy – informuje Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi. - Oprócz odnowionej części ulicy, parkingu, chodników i ścieżki rowerowej na węźle przesiadkowym przy ul. Katowickiej pojawiły się też nowe lampy uliczne, oczywiście ledowe. Fragment ścieżki rowerowe,j która pojawi się na Katowickiej od ul.1 Maja aż do skrzyżowania z ul Dehnelów, też już jest gotowy. Co ważne, mimo głębokich wykopów, budowy kanalizacji zbiorczej i szerokiego zakresu remontu, udało się uratować kilka starych drzew – dodaje.

Na terenie największego węzła “A” w rejonie ul. Szpitalnej oraz Kombatantów m.in. trwa montaż kolejnych szyn tramwajowych, powstają chodniki, a także ogromny parking w rejonie sklepu Biedronka. Widać już również konstrukcję nowego budynku dworca przesiadkowego, gdzie pasażerowie będą mogli liczyć na obsługę, a także schronienie w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych.
Najwięcej nowości zapowiada się właśnie tutaj. Pojawią się też miejsca parkingowe, postój taksówek, zatoki dla autobusów, wiaty przystankowe oraz zadaszone stojaki dla rowerów. Będą widoczne kamery monitoringu, nowe chodniki. Będzie to węzeł pozwalający przesiąść się na tramwaj, autobus lub kontynuować jazdę rowerem. Całości zmian dopełniła budowa nowego ronda na skrzyżowaniu ul. Szpitalnej i Kombatantów, które czynne jest już od listopada 2019 roku.

W rejonie wspomnianej ul. Katowickiej, Dehnelów, Reymonta powstaje węzeł przesiadkowy typu autobus – rower.

Z kolei w rejonie ul. Francuskiej i Nowopogońskiej pojawi drugi węzeł typu autobus - rower wraz z zadaszonymi wiatami rowerowymi i parkingami „parkuj i jedź”. W sumie w ramach tej inwestycji powstanie ponad 180 miejsc postojowych typu „parkuj i jedź” oraz 135 typu „bike & ride”.

Ta ważna i wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja nie tylko ułatwi poruszanie się po mieście oraz korzystanie z wybranych środków transportu, ale sprawi również, że przybędzie całkiem sporo nowych dróg rowerowych. W sumie 10 km tras rowerowych oraz 6 km pieszo-rowerowych. To właśnie one mają łączyć wszystkie trzy węzły przesiadkowe.

Cała inwestycja będzie kosztować 35 milionów złotych, a ma się zakończyć w październiku 2020 roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto