Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Będą zmieniać nazwy ulic

(mano)
Anna Koczur, radna miejska, złożyła na sesji wniosek o powołanie zespołu, który zajmie się przygotowaniem zmian nazw ulic. Taki zespół zrobiłby inwentaryzacje i przygotował kosztorys.

Anna Koczur, radna miejska, złożyła na sesji wniosek o powołanie zespołu, który zajmie się przygotowaniem zmian nazw ulic. Taki zespół zrobiłby inwentaryzacje i przygotował kosztorys.

- Pomysł nie jest może nowy, ale dostałam pismo od mieszkańców, którzy pytają się, kiedy do takich zmian dojdzie. Oczywiście dotyczy to ulic o nazwach kontrowersyjnych, jak na przykład ulica imienia Świerczewskiego. Ponadto wiem, że wiele samorządów dostało pisma z IPN dotyczące zmian nazw ulic i już się za to zabrało. Myślę, że Będzin też powinien - wyjaśnia radna.

Ewentualna zmiana dotychczasowych nazw ulic leży w kompetencjach Rady Miejskiej.

- Konsekwencją byłaby wymiana dowodów osobistych osób zamieszkałych w budynkach przy tej ulicy, zmiany we wpisach instytucji i firm mieszczących się tutaj, wymiana pieczątek etc. - mówi Marzena Karolczyk, rzecznik prasowy będzińskiego magistratu.

Niektórym nazwy przeszkadzają, ale większość woli nie zmieniać, aby nie było dodatkowych kosztów. - Zdajemy sobie sprawę, że kosztów nie da się uniknąć, ale przecież zmiany mogą się dokonywać sukcesywnie. Są pomysły nadania nowych nazw placom, jak na przykład im. Kardynała Lustigera czy księdza Zawadzkiego - twierdzi radna, która zaproponowała, aby Świerczewskiego zmienić na Jana Pawła II.

od 12 lat
Wideo

Inauguracja metro roweru

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto