Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

27-letnie materiały promocyjne na stoisku UM Będzina w centrum handlowym M1

Ł. Zalega
Na otwartym niedawno stoisku będzińskiego UM w C.H. M1 wszystkich zainteresowanych atrakcjami Będzina - witają materiały promocyjne z 1984 roku!

Co wydarzyło się w roku 1984? Odbyły się premiery m.in. "Akademii Pana Kleksa", "Seksmisji", Indiana Jones i Świątynia Zagłady", "Terminatora". Sąd wojskowy skazał wówczas zaocznie Ryszarda Kuklińskiego na karę śmierci, karierę rozpoczął legendarny koszykarz Michael Jordan, Apple wprowadził pierwszy komputer z rewolucyjnej serii Macintosh...

Z tego też roku pochodzą materiały promocyjne Muzeum Zagłębia - które można obecnie bezpłatnie otrzymać na stoisku Będzińskiego Centrum Informacji!

Broszura wydana została w roku 1984 przez Krajową Agencję Wydawniczą. Jej cena to 30 zł, a nakład - ponad 50 tys. egzemplarzy. W środku znajdziemy archiwalne już fotografie, m.in. Pałacu Mieroszewskich - gdzie w miejscu dzisiejszych kwiatów jest łączka, zielony parking między "nerką" a zamkiem...

Dla miłośników historii Będzina tego typu ulotka to prawdziwy rarytas! Z drugiej jednak strony, jako materiał promujący Będzin i Muzeum Zagłębia - już nieco gorzej.

Wprawdzie w przeciągu tych 27 lat nazwy ulic nie uległy zmianie, ale godziny otwarcia muzeum i jego numery telefonów już tak.

To nie jedyna ulotka promująca Muzeum Zagłębia, którą możemy otrzymać na stoisku w M1. Obok tej historycznej, znajdziemy również... zieloną kartkę A4 złożoną na trzy - która informuje nas m.in. o historii zamku i pałacu oraz o cyklicznych imprezach muzealnych.

Czy miasta które promuje się m.in. przez udział w wyścigu Tour de Pologne nie stać na wydrukowanie nowych materiałów promocyjnych?

Jak poinformowała nas Agnieszka Siemińska, rzecznik UM w Będzinie - W Będzińskim Centrum Informacji poza wszelkiego rodzaju wnioskami urzędowymi – czyli głównym punktem działalności tego Centrum dostępne są również informacje dotyczące imprez kulturalnych i sportowych odbywających się na terenie miasta.
W bieżącym roku wydaliśmy mapę turystyczną miasta Będzina. Mapa ta dostępna jest w Wydziale Promocji i Komunikacji Społecznej oraz na stoisku w CH M1. Dostosowując nakład, w jakim została wydana przedmiotowa mapa do możliwości finansowych gminy, jej dystrybucja musi być przeprowadzona w efektywny sposób tzn. taki, który spowoduje ze trafi ona do osób rzeczywiście nią zainteresowanych. Z własnych obserwacji wiem, ze mnóstwo ulotek, materiałów po pobieżnym zapoznaniu się z treścią trafia do kosza na śmieci. Wobec powyższego mapa ta ma trafić do osób naprawdę zainteresowanych – turystów i mieszkańców naszego miasta, którzy wykorzystają ją w sposób efektywny.


Komentarz w tej sprawie Anny Smogór, Dyrektor Muzeum Zagłębia:

- Pragnę wyjaśnić, iż materiały przekazane przez nas na stoisko Będzińskiego Centrum Informacji w mojej intencji, miały mieć charakter przekazania krótkiej historii o mieście i obiektach zabytkowych, która tam zapisana jest nadal aktualna. Bardziej skupiłam się na wykorzystaniu zawartych tam treści merytorycznych a mniej na informacjach praktycznych sądząc, iż te bezpłatne egzemplarze mogą być jeszcze wykorzystane bardziej dla celów edukacyjnych niż promocyjnych.


Będzin ma wszelkie predyspozycje by ściągać coraz to większe rzesze turystów. Jest wspaniały zamek, piękny pałac, wkrótce dostępne będą podziemia Wzgórza Zamkowego... Jak Wy oceniacie promocję Będzina? Czekamy na Wasze komentarze.

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto