MKSA Banimex Będzin kontra SKRA Bełchatów. Pierwszy mecz PlusLigi

Katarzyna Kapusta, współpraca Leszek Jaźwiecki
MKS Banimex Będzin kontra SKRA Bełchatów. W sobotę odbył się pierwszy mecz PlusLigi. Meczem z mistrzem Polski Skrą Bełchatów zainaugurowali swój pierwszy, historyczny sezon w PlusLidze siatkarze MKS Banimex Będzin. Beniaminkowi starczyło sił jedynie na wygranie jednego seta, w pozostałych lepsza była Skra, która wygrała to spotkanie 3:1 (25:21. 23:25, 25:13, 25:18).

MKS Banimex Będzn kontra SKRA Bełchatów

W zespole Skry zabrakło trzech medalistów ostatnim mistrzostw świata. Trener Miguel Falasca dał dłuższy odpoczynek Michałowi Winiarskiemu i Karolowi Kłosowie, z kolei grający na pozycji libero Niemiec Ferdinand Tille leczy kontuzję mięśnia czworogłowego uda, jakiej nabawił się podczas mundialu i nie wiadomo kiedy wróci na parkiet. Byli za to Mariusz Wlazły i Andrzej Wrona, którzy przed meczem za zdobycie złotego medalu otrzymali bukiet kwiatów.

Beniaminek z Będzina nie miał respektu dla mistrza Polski. Pierwszy historyczny dla Banimexu punkt zdobył Adrian Hunek, potem rozgorzała walka o każdy punkt. Obie drużyny dobrze grały blokiem, zdobywając tym elementem większość punktów. Skra prowadziła 12:9, ale wtedy w polu zagrywki po stronie gospodarzy stanął Mikołaj Sarnecki. Jego dobra zagrywka sprawiła wiele kłopotu zawodnikom Skry i na tablicy wyników był remis 12:12. Siatkarze Skry dopiero w końcówce włączyli piąty bieg i wygrali seta 25:21.

Ostatecznie MKS Banimex Będzin przegrał ze SKRĄ Bełchatów 1:3. Mecz został rozegrany w hali sportowej w Sosnowcu przy ulicy Żeromskiego.