Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zjednoczą siły dla ratowania rzeki

Magdalena Nowacka
Stowarzyszenie Na Rzecz Ochrony Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego "Moje Miasto" zorganizowało konferencję pod hasłem "Wspólna Rzeka". Na spotkaniu omawiano koncepcję międzygminnego projektu rewitalizacji doliny ...

Stowarzyszenie Na Rzecz Ochrony Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego "Moje Miasto" zorganizowało konferencję pod hasłem "Wspólna Rzeka". Na spotkaniu omawiano koncepcję międzygminnego projektu rewitalizacji doliny Czarnej Przemszy.

Do udziału w projekcie zaproszono przedstawicieli gmin, przez które przepływa Czarna Przemsza (czyli Zawiercia, Poręby, Siewierza, Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Mysłowic i Jaworzna).

Byli również przedstawiciele urzędów marszałkowskiego i wojewódzkiego oraz stowarzyszeń zajmujących się problematyką ożywiania dolin rzecznych. Samorządowcy wyrazili zainteresowanie programem oraz wolą uczestniczenia w jego realizacji.

- Pomysł nie jest nowy, ale teraz mamy w końcu szansę na jego realizację. Obecnie zamierzamy wystąpić o dofinansowanie z Unii Europejskiej z programu Life i na pewno zrealizujemy nasz plan. Zaprosiliśmy do udziału w nim wszystkie instytucje związane w jakiś sposób z rzeką, ekologią i rekreacją - mówi Janusz Piątek, prezes Stowarzyszenia "Moje Miasto".

Stowarzyszenie powołano do życia w 2006 roku dla poprawy stanu środowiska naturalnego oraz pielęgnacji krajobrazu kulturowego regionu Zagłębia oraz miast okolicznych.

- Z przyjemnością deklaruję patronat naukowy Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego, którym kieruję, oraz swój własny w tym udział - powiedział podczas spotkania dziekan, prof. dr hab. Jacek Jania.

od 7 lat
Wideo

Protesty rolników pod Toruniem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto