Zimny prysznic

(wow)
Faworyzowani będzinie musieli przełknąć gorycz porażki. Lot piłki pod siatką obserwują Marcin Czapla, Dariusz Syguła i Grzegorz Kosok.
Grając bez mającego nogę w gipsie środkowego Bartosza Dzierżanowskiego, a od drugiego dnia również nękanego kontuzjami Dawida Chałata, juniorzy będzińskiego Interpromeksu nie zdołali zakwalifikować się do finałowej ...

Grając bez mającego nogę w gipsie środkowego Bartosza Dzierżanowskiego, a od drugiego dnia również nękanego kontuzjami Dawida Chałata, juniorzy będzińskiego Interpromeksu nie zdołali zakwalifikować się do finałowej czwórki mistrzostw Śląska. Marzenia o medalach podopieczni Franciszka Mroza mogą odłożyć o rok.

Dobry początek

Osłabiony Interpromex trzydniowy turniej w Radlinie rozpoczął od gładkiego zwycięstwa 3:0 z Jastrzębiem Borynia. Dobrze spisywali się obaj będzińscy środkowi, imponujący wzrostem (203 cm) Grzegorz Kosok oraz znacznie niższy, ale bardziej doświadczony Marcin Czapla. Ich ataki z "krótkiej" kompletnie rozbijały obronę rywali.

Siatkarze Jastrzębia na początku drugiego seta zdołali przejąć inicjatywę na parkiecie (7:11). Gdy jednak słabo spisującego się Dawida Chałata zastąpił Maciej Kałuża, Interpromex szybko odrobił straty. Wyróżniającym się zawodnikiem w naszym zespole był Maciej Ryłko, grający po przekątnej z wystawiającym Dariuszem Sygułą.

* Jastrzębie Borynia - Interpromex Będzin 0:3 (22:25, 22:25, 20:25).

Interpromex: D. Syguła, Chałat, Czapla, Ryłko, Cała, Kosok - Krawczyk (libero), Kałuża, Dubiel.

Dramat w pięciu aktach

Losy awansu rozstrzygnęły się drugiego dnia zawodów. Interpromex pojedynek z tarnogórską Gwiazdą rozpoczął od serii remisów (10:10). Będzinianie kompletnie nie radzili sobie jednak z szybującym serwisem Rafała Szafrańca i po chwili rywale prowadzili 16:10. Po następnej akcji, słabo spisującego się Mateusza Mędrzyka zastąpił Maciej Ryłko i podopieczni Franciszka Mroza zaczęli odrabiać straty (21:17), ale seta przegrali do 20.

Nie lepiej było w drugiej partii. Gwiazda długo prowadziła, a nasza drużyna starała się odrobić straty. Przy stanie 23:22 dla rywali mocno, ale w taśmę zaatakował ze skrzydła Paweł Cała i po chwili tarnogórzanie prowadzili 2:0. W dwóch kolejnych setach nasz zespół zagrał na swoim normalnym ligowym poziomie gładko wygrywając.

Na początku tie-breaku będzinianie stanęli (0:4), ale w połowie partii prowadzili już 8:7. Wydawało się, że faworyci jednak wygrają mecz. Tajną bronią Gwiazdy okazała się jednak tenisowa zagrywka Grzegorza Miszewskiego, która dała tarnogórzanom trzy kolejne punkty i prowadzenie 12:10. Gdy Dariusz Syguła z wyskoku zaserwował w siatkę, rywali od zwycięstwa dzieliła jedna piłka (14:11). Podopieczni Franciszka Mroza obronili jednaka trzy setbole. Przy stanie 14:14 atakował ze skrzydła Maciej Ryłko. Sędziowie nie zauważyli, że piłka dotknęła bloku rywali i przyznali cenny punkt Gwieździe.

* UKS Gwiazda Tarnowskie Góry - Interpromex Będzin 3:2 (25:20, 25:23, 15:25, 17:25, 17:15)
Interpromex: D. Syguła, Kałuża, Czapla, Mędzyk, Cała, Kosok - Krawczyk (libero), Ryłko, Cichoń, Klebach.

Za mocni

Porażka z zespołem z Tarnowskich Gór nie przekreślała szans Interpromeksu na awans do czołowej czwórki mistrzostw Śląska. Podopieczni Franciszka Mroza musieli jednak w niedzielę pokonać Górnika Radlin, gospodarzy turnieju.

Osłabiony zespół będziński nie był jednak w stanie poważniej zagrozić Górnikowi, mającemu w składzie m.in. Sebastiana Pęcherza i Wojciecha Musialika. Nasi siatkarze zdołali wygrać tylko jednego seta i teraz całą swoją uwagę mogą poświęcić finałowym turniejom III ligi. Ich rywalami będą dąbrowski MMKS, AZS II Politechnika Gliwice oraz AZS Katowice.

* Górnik Radlin - Interpromex Będzin 3:1 (25:17, 21:25, 25:19, 25:18).

Interpromex: D. Syguła, Kałuża, Czapla, Ryłko, Cała, Kosok - Krawczyk (libero), Dubiel, Klebach, Mędrzyk.