Zawodniczki z Będzina wysoko, ale bez medali

DRAPA
Siatkarki MUKS PW M.Pasek Będzin uczestniczyły w finałach mistrzostw Polski w siatkówce plażowej, lecz nie stanęły na podium zarówno w kategorii juniorek, jak i kadetek.

Na początek w Kędzierzynie-Koźlu odbył się finał juniorek, w którym wystąpiła para Joanna Gryma - Dominika Bałdys. Będzinianki po dwóch porażkach i jednym zwycięstwie zostały sklasyfikowane na miejscach 9-12 w Polsce. - Moje zawodniczki rocznikowo były młodsze od większości swoich rywalek, dlatego ich występ w tych mistrzostwach należy uznać za udany – skomentował po finale trener Jacek Ostrowski.

To co nie udało się juniorkom, powiodło się kadetkom. Dwie będzińskie pary wystąpiły w finałach XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich i w odbywających się w Radomiu mistrzostwach Polski kadetek. Duet Joanna Gryma - Patrycja Przybyłek zajęły miejsca 5-6, natomiast para Patrycja Bubak - Agata Sowińska uplasowały się w przedziale 9-12. Szczególnie postawa Grymy i Przybyłek ucieszyła ich trenera. - To ogromny, życiowy sukces, tym większy i niespodziewany, że z uwagi na to, że Patrycja Przybyłek w sezonie halowym reprezentuje klub MCKS Czeladź para ta trenowała ze sobą niecałe dwa miesiące - zaznacza Jacek Ostrowski.

Miejsce naszej drugiej, najmłodszej pary biorącej udział w mistrzostwach Polski, a więc 15-letnich Patrycji i Agaty szkoleniowiec uważa natomiast za maksimum ich obecnych możliwości.