Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wysyp nagród kolędowych

(mano)
Anna Pioterczak zdobyła pierwsze miejsca w kategorii solistów, dzieci oraz Grand Prix festiwalu.
Anna Pioterczak zdobyła pierwsze miejsca w kategorii solistów, dzieci oraz Grand Prix festiwalu.
W niedzielny wieczór ogoszono wyniki XII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. W tym roku wystąpiło 120 zespołów, chórów, duetów, solistów etc., łącznie ponad 1600 wykonawców od 5 do 7 stycznia wzięło udział w ...

W niedzielny wieczór ogoszono wyniki XII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. W tym roku wystąpiło 120 zespołów, chórów, duetów, solistów etc., łącznie ponad 1600 wykonawców od 5 do 7 stycznia wzięło udział w przesłuchaniach finałowych.

Wśród solistów najlepsi byli w poszczególnych kategoriach wiekowych: Anna Pioterczak z Koczarg Nowych, Patryk Sitarz z Bogdańca, Kamil Bień z Będzina, Agnieszka Twardoch z Częstochowy, Malwina Masternak z Ostrowca Św., Mariana Kowal z Równego, duet Patrycja Ciebiera i Aleksandra Kołcz z Rzeszowa, duet Artur Biniek i Kamil Powrózek ze Starachowic.

Wśród zespołów wokalnych najwyżej oceniono: zespół z Gimnazjum w Kluczach i „Miniatura” z Pawłowic, zespół „Ad Rem” z Jarosławia, „Sunrise” z Ustronia, żeński kwartet „Sin Nombre” z Zabrza, kwartet „Cantemus” z Opola, zespół „Alterno” z Warszawy, „Twisters” z Końskich. W kategorii schole nagrody dostały: Schola „Opoka” z Wadowic, schola „Faustyna” z Równego.

W kategorii zespołów wokalno–instrumentalnych laury wywiozły „Fajna Ferajna” z Wiechlic, „Suspectus” z Mysłowic, „Immunited” z Żar, „The Light Side” z Sulęcina, „Bliżej Nieba” z Sarnowa.

W kategorii chórów nagrody mają „Kamerton” z Haczowa, chór dziecięcy z PSM w Będzinie, „Cantus” ze Stalowej Woli, „Voce Segreto z Żor, chór kameralny Cieszyńskiego Ośrodka Kultury, Chór Politechniki Warszawskiej, Chór Nauczycielski „Akord” ZNP i SCK w Mielcu.

W kategorii chórów parafialnych wygrali: Kameralny Chór Mieszany „Capella Ecmenica” z Wrocławia, Miejsko-Parafilany Chór Mieszany „Schola Cantorium Maximilianum” z Józefowa-Błot, Międzyparafialny Chór Mieszany „Talis Cantus” z Otmuchowa i chór „Fraternitasr” z Nysy.

W kategorii zespołów regionalnych nagrodzono: zespół „Nadolzianie Z Kaczokami” z Zebrzydowiac, Estrada Ludowa „CZANTORIA” z Ustronia, Ludowy Zespół Śpiewaczy „Bieszczadzki Dom” z Ustrzyk Dolnych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto