Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Wyróżnienie od ministra

(ap)
Krzysztof Bąbik poświęca klubowi wiele czasu.
Krzysztof Bąbik poświęca klubowi wiele czasu.
W ubiegłym tygodniu Krzysztof Bąbik otrzymał brązową odznakę "Za zasługi dla sportu" nadaną mu przez ministra Tomasza Lipca. Wniosek do ministerstwa został złożony przez Śląskie Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowych Zespołów ...

W ubiegłym tygodniu Krzysztof Bąbik otrzymał brązową odznakę "Za zasługi dla sportu" nadaną mu przez ministra Tomasza Lipca. Wniosek do ministerstwa został złożony przez Śląskie Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych.

- Krzysztof Bąbik od lat związany jest ze sportem. Najpierw jako zawodnik później działacz Klubu Sportowego "Cyklon" Rogoźnik. Przez wiele lat dał się poznać jako dobry organizator i meneger - opowiada Tomasz Czerwiecki prezes Zreszenia LZS-ów.

Krzysztof Bąbik od ponad 15 lat jest aktywnym członkiem zarządu klubu. Pełnił równieź funkcję prezesa "Cyklonu", obecnie zaś jest jego wiceprezesem. Dzięki jego staraniom zmodernizowano obiekt sportowy stwarzając młodzieży dobre warunki do uprawiania sportu. Organizuje festyny i zabawy, aby zgromadzić fundusze na działalność klubową.

Odznaczenie to podsumowuje jego wieloletnią społeczną działalność.

- Bardzo cieszę się że ktoś docenił moje starania. Jednak działalność naszego klubu nie byłaby możliwa bez zaangażowania całego Zarządu, z którym od lat współpracuję. To dzięki tym ludziom udało nam się zrobić wiele rzeczy i współpracować z organizacjami społecznymi w naszej miejscowości. Szkoda tylko, że urząd gminy nas nie dotuje, bo wtedy chętniej by nas sponsorowały lokalne firmy - przyznaje skromnie Bąbik.

Dobra współpraca z organizacjami społecznymi, o jakiej wspominał laureat, układa się coraz lepiej. Przede wszystkim należy podkreślić dobre układy z miejscową Ochotniczą Strażą Pożarną i szkołą, która ma klasy o profilu sportowym i korzysta z klubowego boiska.

Również obiekt klubowy coraz bardziej się rozbudowuje. W ostatnich latach przybyła trybuna z krzesłami dla widzów i nowe ogrodzenie. Jak na klub borykający się z dużymi problemami finansowymi to duże osiągnięcie.

od 7 lat
Wideo

Marcin Nowak żużlowiec Texom Stali Rzeszów - 10. Sportowiec 2023 Roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto