Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wojkowice: Rodzice koncertują razem z dziećmi

Magdalena Nowacka
Młodzi muzycy z Wojkowic dają z siebie wszystko , by jak najlepiej wypaść podczas koncertu.
Młodzi muzycy z Wojkowic dają z siebie wszystko , by jak najlepiej wypaść podczas koncertu.
Jeśli ktoś myśli, że różnice pokoleniowe uwydatniają się m.in. poprzez muzykę, nie do końca może mieć rację. Co dwa tygodnie sala w wojkowickim domu kultury zapełnia się rozśpiewanymi mieszkańcami. W różnym wieku.

Jeśli ktoś myśli, że różnice pokoleniowe uwydatniają się m.in. poprzez muzykę, nie do końca może mieć rację. Co dwa tygodnie sala w wojkowickim domu kultury zapełnia się rozśpiewanymi mieszkańcami. W różnym wieku.

Już po raz drugi młodzież z Wojkowic i Siemianowic Śląskich przygotowuje koncert z cyklu "Nie tylko Złote Przeboje", przy pomocy i udziale swoich rodziców. Pierwsza edycja odbyła się przed rokiem, właśnie w wojkowickim Domu Kultury. Motywem przewodnim była wtedy twórczość Agnieszki Osieckiej, której X rocznicę śmierci obchodzono w ubiegłym roku. Na pierwsze miesiące tego roku, młodzież przygotowała "Muzyczne Spotkanie z Krakowem". Koncert planowany jest na marzec. Młodzież i muzycy już szlifują wybrane przez siebie utwory.

- Nie mogło być inaczej, kiedy poprzedni koncert cieszył się takim zainteresowaniem. Sala pękała w szwach. Nie wszyscy mieli okazję zobaczyć koncert i mieli o to żal do organizatorów. Dlatego w tym roku piosenki z Krakowa zaprezentujemy na dwóch koncertach, w tym samym dniu, tylko o różnych godzinach - obiecują zaangażowani w prowadzenie Romuald Malina i Mariusz Ledwoch.

Są przekonani, że prawdziwe przeboje są ponadczasowe. Po prostu się do nich dorasta. A fantastycznie jest, kiedy są piosenki tworzą most między pokoleniami.

Na razie wiadomo, że 25-osobowa grupa gimnazjalistów i licealistów (oraz jeden student) przygotowuje 26 piosenek.

- Sięgnęliśmy po repertuar Piwnicy pod Baranami, piosenki Marka Grechuty, Grzegorza Turnaua, Andrzeja Zauchy, Zbigniewa Wodeckiego i grupy Pod Budą. Zabraliśmy specjalnie naszych artystów do Krakowa na występ do piwnicy pod Baranami. Zobaczyli oryginał tego, co chcą zaprezentować. Byli pod wrażeniem - podkreśla Mariusz Ledwoch.

Współpraca artystyczna młodzieży i dorosłych zaczęła się kilka lat temu, kiedy dzieci organizatorów były jeszcze w gimnazjum. Jeden z rodziców prowadzi studio nagrań i wraz z pozostałymi postanowił pomóc młodzieży w uatrakcyjnieniu akademii, włączając się zarówno w pomoc przy przygotowaniach jak również służąc akompaniamentem. W tegorocznej prezentacji młodzież będzie grać na trąbce,, klarnecie, saksofonie, perkusji i elektronicznym fortepianie.

- Ten ostatni to prezent od władz miasta. Spontanicznie po ubiegłorocznym koncercie nam go obiecali, a my trzymaliśmy za słowo - mówią młodzi wykonawcy.

Przygotowania do występu trwają kilka miesięcy, ale za to są nie na amatorskim poziomie. Nowoczesne oświetlenie, lasery, rejestracja na DVD Tak było w ubiegłym roku, tak będzie i teraz.

Wstęp na koncert jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną ilość miejsc, już teraz warto zrobić rezerwację, mimo że do premiery jeszcze dwa miesiące. A rozśpiewana młodzież i rodzice zapewniają, że będzie kolejny koncert. Za rok motywem przewodnim będzie miłość.

- Mamy swoją stronę internetową, gdzie na bieżąco informujemy o przygotowaniach. Tu także na forum, podczas burzy mózgów, rodzą się pomysły na temat koncertu. To ogromna radość zarówno dla dorosłych, jak i młodzieży. Robiąc to wspólnie, zbliżamy się do siebie, lepiej rozumiemy. A innym, mamy taką nadzieje, dostarczamy wielu, wyjątkowych i niezapomnianych wrażeń artystycznych - podkreśla Romulad Malina.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ewa Wachowicz szaleje z piłą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto