Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wideoradar jednak się pojawi

(łuk)
O instalacji wideoradaru na ulicach Czeladzi mówi się już od dawna. Wiele wskazuje na to, że wkrótce pomysł zostanie zrealizowany. Wideoradar będzie działał na kilku ulicach z największym natężeniem ruchu.

O instalacji wideoradaru na ulicach Czeladzi mówi się już od dawna. Wiele wskazuje na to, że wkrótce pomysł zostanie zrealizowany. Wideoradar będzie działał na kilku ulicach z największym natężeniem ruchu. Urządzenie będzie instalowane w różnych miejscach, by kierowcy nie wiedzieli, gdzie czyha.

— Wideoradar będzie nadzorował przestrzeganie przez kierowców dozwolonej prędkości, przede wszystkim na ulicy Staszica — mówi Zbigniew Szaleniec, zastępca burmistrza Czeladzi. — Wiąże się to z apelami mieszkańców, którzy uskarżają się na szybką jazdę kierowców, także ciężarówek. Przy ul. Staszica przygotujemy dwa stanowiska, gdzie mógłby funkcjonować wideoradar. Takie stanowisko powstanie także przy ulicy Nowopogońskiej.

Wideoradar na ulicach Czeladzi miałby rejestrować przekroczenie dozwolonej prędkości już od 10 km na godzinę.
Władze miasta prowadzą rozmowy z prywatnym przedsiębiorcą, zainteresowanym współfinasowaniem zakupu i utrzymania wideoradaru. W zamian za to inwestor miałby udział w zyskach z mandatów.

— Gmina wykupiła dostęp do baz danych osobowych kierowców, a zatem będzie mogła wystawiać mandaty. Teraz czekamy na instalację radaru — mówi Zbigniew Szaleniec.
— Takie urządzenie gwarantuje natychmiastowy skutek. Dzięki niemu na najbardziej zatłoczonych ulicach Czeladzi powinno być bezpieczniej — dodaje burmistrz Marek Mrozowski.

od 12 lat
Wideo

Inauguracja metro roweru

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto