Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ważne motopompy

(wow)
Strażacy z Dąbia: Rafał Czapla, Janusz Kozieł, Jacek Sapota i Zdzisław Jaworek przy remontowanej motopompie. wojciech w. wacławek
Strażacy z Dąbia: Rafał Czapla, Janusz Kozieł, Jacek Sapota i Zdzisław Jaworek przy remontowanej motopompie. wojciech w. wacławek
Jedną sprawną motopmpę z dwóch mocno zużytych zmontowali druhowie z OSP Dąbie. Zostało im nieco części i teraz wykorzystują je do remontu kolejnej, uzyskanej z będzińskiej fabryki przewodów energetycznych.

Jedną sprawną motopmpę z dwóch mocno zużytych zmontowali druhowie z OSP Dąbie. Zostało im nieco części i teraz wykorzystują je do remontu kolejnej, uzyskanej z będzińskiej fabryki przewodów energetycznych. Została ona po zlikwidowaniu zakładowej jednostki gaśniczej.

— My motopomp używamy nie tylko podczas zawodów strażackich, ale przede wszystkim akcjach gaśniczych. Nasz star nie ma autopompy zasilanej samochodowym silnikiem — tłumaczy Janusz Kozieł, szef ochotników z Dąbia. — W samochodzie wozimy zarówno klasyczną motompompę o wydajności 600 litrów na minutę, jak i pływającą „niagarę”.

Wchodząca w skład Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego jednostka z Dąbia podczas ostatniego próbnego alarmu zaimponowała sprawnością. Zastęp gaśniczy wyjechał z remizy w trzy minuty od włączenia syren.

— Mieliśmy trochę szczęścia. Pracowałem z synem koło jego domu tuż obok remizy — uśmiecha się Zdzisław Jaworek. — Zwykle potrzebujemy na wyjazd pięć minut.

Strażacy z Dąbia, choć w tym roku byli nieco rzadziej wzywani do akcji, nie narzekają na nudę. Gdy nie gaszą pożarów i nie remontują sprzętu, nigdy nie brakuje im pracy przy remontach i modernizacji remizy.

od 7 lat
Wideo

Protesty rolników pod Toruniem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto