Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Walka o tramwaj 25 wciąż trwa

(mano)
Na razie po trasie linii 25 jeździ autobus. Mieszkańcy jednak wierzą, że wróci ich tramwaj.
Na razie po trasie linii 25 jeździ autobus. Mieszkańcy jednak wierzą, że wróci ich tramwaj.
będzin Od soboty pasażerowie tramwaju linii 25 musieli przesiąść się na autobus. Nie wszyscy są z tego rozwiązania zadowoleni. Okazuje się, że autobus jeździ dłużej niż tramwaj i wbrew wcześniejszym zapewnieniom nie ...

będzin

Od soboty pasażerowie tramwaju linii 25 musieli przesiąść się na autobus. Nie wszyscy są z tego rozwiązania zadowoleni. Okazuje się, że autobus jeździ dłużej niż tramwaj i wbrew wcześniejszym zapewnieniom nie zatrzymuje się dokładnie na starych przystankach.

- Teraz na autobus muszę iść około trzech minut. Może to niewiele, ale wiem, że inni mieszkańcy idą do swoich przystanków jeszcze dłużej - mówi mieszkaniec Grodźca, który do tej pory korzystał z tramwaju.

Prezydent Będzina, Radosław Baran, skierował pismo do prezesa zarządu Tramwaje Śląskie S. A., w którym zwrócił się o rozpatrzenie możliwości zawarcia bezpośredniej umowy pomiędzy spółką Tramwaje Śląskie a gminami Będzin i Wojkowice na obsługę tej linii tramwajowej.

- Pan prezydent dostał już odpowiedź, w której Tramwaje zgadzają się wstępnie na podpisanie takiej umowy, uzależniając jednocześnie jej podpisanie od zgody KZK GOP. Prezydent wysłał także pismo do Urzędu Zamówień Publicznych z pytaniem, czy może taką umowę, z pominięciem KZK podpisać. Ponadto do 21 kwietnia obowiązuje trójstronne porozumienie, na mocy którego Tramwaje Śląskie zobowiązują się do zabezpieczenia całej infrastruktury na trasie linii 25. Dzięki temu jest czas na negocjacje - mówi Krzysztof Dulko z Urzędu Miejskiego w Będzinie.

Odpowiedzi z KZK GOP na razie jeszcze nie ma.

Protest gmin poparł też wojewoda śląski, Tomasz Pietrzykowski, który ostatniego marca, skierował pismo do Romana Urbańczyka, przewodniczącego KZK GOP, w sprawie likwidacji linii tramwajowej nr 25.

"Społeczny odzew, z jakim spotkała się zapowiedź likwidacji linii tramwajowej, szczególnie ze strony mieszkańców gmin Wojkowic oraz Będzin, jak również jednoznaczne stanowisko radnych obydwu gmin, a ponadto wyraźnie zaangażowanie Starostwa Powiatowego w Będzinie w rozwiązanie tej kwestii, świadczą dobitnie, jak duże znaczenie, dla lokalnej społeczności, ma likwidowana linia tramwajowa.

Rozumiejąc argumenty ekonomiczne, przemawiające za podjęciem przez KZK GOP wspomnianej wcześniej decyzji, wnoszę jednak o rozważenie możliwości czasowego zawieszenia likwidacji linii tramwajowej nr 25 tak, aby - przy czynnym udziale władz gmin Będzina i Wojkowic - wspólnie przeanalizować zasadność zakończenia działalności usług tramwajowych" napisał wojewoda.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto