Walka aż do końca

(wow)
Ewa Kucharska pierwsza mija linię mety.
Ponad trzysta osób, o pół setki więcej niż przed rokiem, wzięło udział w tradycyjnym czeladzkim Ogólnopolskim Otwartym Biegu Przełajowym "Lato 2004". Połowa z nich stanęła na starcie biegów głównych, reszta rywalizowała ...

Ponad trzysta osób, o pół setki więcej niż przed rokiem, wzięło udział w tradycyjnym czeladzkim Ogólnopolskim Otwartym Biegu Przełajowym "Lato 2004". Połowa z nich stanęła na starcie biegów głównych, reszta rywalizowała na dystansach młodzieżowych.

Pierwsze miejsce zajął Andrzej Lachowski z AZS AWF Kraków, który 10-kilometrową trasę wokół czeladzkiego stadionu i w Parku Grabek pokonał w 32:54 min. Wyprzedził o zaledwie 3 sekundy drugiego na finiszu Patryka Szajnocha (Wir Wigrosz Jastrzębie). Trzecia lokata, jednak już ze sporą stratą do liderów, przypadła zabrzaninowi Robertowi Szczerbanowskiemu, najlepszemu wśród trzydziestolatków.

Stawkę biegnących na 5 km kobiet przyprowadziła na metę Ewa Kucharska (MOSiR Czechowice-Dziedzice). Jej czas 19:04 min. był o blisko dwie i pół minuty słabszy od najlepszych biegaczy, którzy na bieżni stadionu mieli półmetek. Żadna inna zawodniczka nie uzyskała wyniku poniżej 20 minut.
Druga na mecie była Aleksandra Jachimczyk (AZS AWF Kraków), a trzecia Irena Kopeć (MOSiR TKKF Czeladź). Reprezentantka gospodarzy triumfowała wśród czterdziestolatek.

Więcej o czeladzkich przełajach w piątkowym DZ Będzin.