MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wakacje letnie 2024 w Będzinie i Sławkowie. Półkolonistów odwiedzili dzielnicowi

OPRAC.: PAS
Policjanci dzielnicowi z Będzina i Sławkowa odwiedzili półkolonie

Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Policjanci dzielnicowi z Będzina i Sławkowa odwiedzili półkolonie Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE KPP Będzin
Trwają letnie wakacje 2024. Dzieci i młodzież spędzają je także w mieście, uczestnicząc w półkoloniach i obozach. Policjanci dzielnicowi z Będzina i Sławkowa odwiedzili półkolonie, aby prowadzić zajęcia profilaktyczne na temat bezpiecznego spędzania czasu. Ich wizyta była częścią szerszej kampanii, mającej na celu zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży na temat zagrożeń, które mogą napotkać podczas wakacji

W Będzinie dzielnicowi odwiedzili szkoły podstawowe w rejonie dzielnicy Syberka. Policjanci w ramach swojej wizyty przeprowadzili cykl prelekcji na temat bezpieczeństwa w różnych sytuacjach codziennych. Omówiono takie kwestie jak bezpieczne korzystanie z Internetu, unikanie kontaktu z nieznajomymi oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Podczas zajęć dzieci miały również okazję zadawać pytania i dzielić się swoimi doświadczeniami. Policjanci tłumaczyli, jak reagować w sytuacjach kryzysowych i kogo prosić o pomoc.

W Sławkowie dzielnicowy odwiedził dwa różne obozy, konny oraz harcerski. Na każdym z nich prowadził prelekcje dostosowane do specyfiki grupy. Dzielnicowy wraz ze strażakami przeprowadził prelekcje na temat bezpieczeństwa podczas biwaków i wędrówek. Młodzi harcerze nauczyli się, jak właściwie przygotować się do wypraw, oraz jak zadbać o siebie i innych w lesie. Zaprezentowali oni mundurowym, w jakich warunkach mieszkają i czego się uczą podczas obozu. Omówione zostały także zasady rozpalania ognisk oraz postępowania w przypadku napotkania dzikich zwierząt, oraz przypomniano najważniejsze zasady na drodze.

Spotkania odbywały się w przyjaznej atmosferze, a policjanci starali się łączyć edukację z zabawą. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, co pozwalało na utrwalenie zdobytej wiedzy w atrakcyjny sposób. Wizyty dzielnicowych na półkoloniach i obozach były ważnym elementem profilaktyki bezpieczeństwa. Dzięki tym spotkaniom dzieci miały okazję nauczyć się, jak dbać o swoje bezpieczeństwo i jak unikać zagrożeń, co jest szczególnie ważne podczas wakacyjnych przygód.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto