Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W szkołach i przedszkolach trwają wakacyjne remonty

(mano)
Zdzisław Wieczorek i Krzysztof Kwapień kładą płytki na korytarzu w Miejskim Zespole Szkół nr 1.
Zdzisław Wieczorek i Krzysztof Kwapień kładą płytki na korytarzu w Miejskim Zespole Szkół nr 1.
Kiedy uczniowie i nauczyciele odpoczywają na letnich wyjazdach w szkołach pełną parą ruszyły remonty. Tak naprawdę to jedyny moment w roku, kiedy można bez problemu zająć się sprawami technicznymi.

Kiedy uczniowie i nauczyciele odpoczywają na letnich wyjazdach w szkołach pełną parą ruszyły remonty. Tak naprawdę to jedyny moment w roku, kiedy można bez problemu zająć się sprawami technicznymi.

- Remonty i modernizacje zaplanowano w 9 szkołach oraz w 6 przedszkolach podlegających gminie - mówi Roman Goczoł, naczelnik Wydziału Edukacji UM.

W tym miesiącu w Szkole Podstawowej nr 1 w ramach termomodernizacji rozpocznie się wymiana stolarki okiennej, natomiast w SP nr 4 na terenie dzielnicy Ksawera wymiana okien, która zaczęła się jeszcze w ubiegłym roku jest kontynuowana. Zaplanowano tu również kapitalny remont dachu, tak aby podczas jesiennej szarugi na ławki nie kapał deszcz. Uczniowie z Szkoły Podstawowej nr 10 na pewno ucieszą się, kiedy zobaczą nowy parkiet w sali gimnastycznej. Tu także wymieniono drzwi do części sportowej budynku. Remont części dachu i modernizację zaplecza sportowego - szatni i łazienek rozpoczęto w SP nr 11.

Wyłożony płytkami korytarz, pomalowane ściany, wymiana oświetlenia i stolarki drzwiowej na parterze - tak będzie wyglądał po wakacjach budynek Miejskim Zespole Szkół nr 1. Nie będzie już wiało w Miejskim Zespole Szkół nr 2, zostaną tu wymienione niektóre drzwi a także pomalowane korytarze w segmencie B i D Prawdziwie bezpiecznie będzie można poczuć się w Miejskim Zespole Szkół nr 4. Zainstalowano tam monitoring zewnętrzny szkoły, hali sportowej i kompleksu boisk, przewiduje się kontynuację modernizacji instalacji c. o.

- We wrześniu oddany zostanie do użytku duży kompleks nowoczesnych boisk sportowych przy Miejskim Zespole Szkół nr 3. Trwa także budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 4, jej zakończenie przewiduje się jesienią bieżącego roku - mówi Roman Goczoł.

Także przedszkolaki wrócą do odnowionych, lśniących czystością budynków.

W Przedszkolu Miejskim nr 2 zaplanowano kapitalny remont części dachu, w PM nr 4 przy rozpoczęto modernizację kuchni, a w PM nr 6 już zakończono remont korytarza, położono wykładzinę w holu i zaplanowano malowanie kuchni. W promieniach jesiennego słońca na wyremontowanym tarasie będą odpoczywać dzieci z PM nr 10. Zmodernizowany plac zabaw będzie przy PM nr 13. Wyremontowane chodniki oraz pomalowane pomieszczenia - tak wyglądają plany remontowe w Przedszkolu Miejskim nr 14.

- W tegorocznym budżecie przeznaczono 280 tysięcy złotych na remonty w przedszkolach, 560 tysięcy na remonty szkolne. Na budowę kompleksu boisk przy MZS nr 3 mamy 580 tysięcy złotych a 3.000.000 zł na budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 4 - dodaje naczelnik Goczoł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto