MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

W Parku Krakowska w Będzinie pojawi się tężnia solankowa. Nowa atrakcja, dodatkowe ławki i oświetlenie

Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
Tężnia solankowa znajduje się dziś w Parku Syberka

Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Tężnia solankowa znajduje się dziś w Parku Syberka Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Piotr Sobierajski
Park Krakowska w Będzinie to najmłodszy park w mieście. Można go odwiedzić w rejonie ulicy Kołłątaja i Krakowskiej. Wkrótce ma być bardziej atrakcyjny dla mieszkańców i gości, bo powstanie tam tężnia solankowa, a wraz z nią pojawią się dodatkowe zmiany wokół tego nowego miejsca.

Park Krakowska z nową tężnią solankową i dodatkowym oświetleniem

Miasto rozstrzygnęło właśnie przetarg na budowę nowej tężni solankowej. Skorzystało z oferty, jaką złożyła firma Adagon z Koszęcina. W ramach tej inwestycji zaplanowane zostały m.in. roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę, a także prace instalacyjne elektryczne.

- Umowa podpisana. Zgodnie z zapowiedziami przystępujemy do budowy tężni solankowej w Parku Krakowska. Ten zrewitalizowany obszar zieleni zostanie wzbogacony o atrakcyjne miejsce rekreacji, relaksu i wypoczynku, a ja mam nadzieję, że zachęci do częstych wizyt mieszkańców Będzina i nie tylko. Budowa tężni to również aranżacja otaczającego terenu - dekoracyjne oświetlenie konstrukcji i parku, nowe ławki. Czekamy na finał prac – przekazał Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.

Zwycięska w przetargu firma z Koszęcina ma teraz na wykonanie całości tego przedsięwzięcia cztery miesiące. Tak więc wszystko powinno być gotowe w październiku. Ile to będzie kosztowało? Dokładnie 999 tysięcy 597,17 zł.

W Będzinie z dobrodziejstwa, jakie niesie ze sobą przebywanie w tężniach solankowych, można korzystać w Parku Syberka. To właśnie tam 27 lipca odbędzie się kolejny wakacyjny festyn z Ośrodkiem Kultury w Będzinie. Atrakcje i niespodzianki czekać będą na najmłodszych i całe rodziny godzinach od 15 do 18.

Park Krakowska powstał od podstaw w 2021 roku

Obszar Parku Krakowska obejmuje teren o łącznej pow. ok. 2,41 ha. Program rewitalizacji tego terenu zakładał pozostawienie centralnej części parku w formie polany, którą będzie okalała ścieżka piesza. Wzdłuż niej ulokowane zostały place rekreacyjne. Mamy więc również aranżacje zieleni, ścieżki piesze i rowerowe, ławki, stoliki, nowoczesne oświetlenie, placyki edukacyjne.

W parku pojawiło się także specjalne miejsce na ognisko, przyrodniczy plac zabaw i wierzbowe altany. Atrakcją jest drewniany mostek. W parku widać spacerowiczów, odwiedzają go także najmłodsi, bo są w nim liczne tablice edukacyjne i plac zabaw.
Park Krakowska powstał w ramach projektu Zagłębiowski Park Linearny – rewitalizacja obszaru funkcjonalnego rzek Przemszy i Brynicy i był współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Budowa parku kosztowała 1,7 mln złotych.

Tak prezentuje się Park Krakowska - zobaczcie ZDJĘCIA

Obecnie w Będzinie trwa natomiast przebudowa i generalny remont drogi krajowej nr 910, która biegnie tuż obok Parku Krakowska. Usunięta została części drzew i krzewów, które stanowiły naturalną, zieloną ścianę, oddzielającą parkowe alejki od ruchu samochodowego. Po zakończeniu tej inwestycji trzeba będzie więc posadzić tutaj sporo nowych drzew i krzewów. By relaks i odpoczynek w parku stanowiły prawdziwą przyjemność.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto