MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

W Czeladzi trwa remont kilku ważnych dróg. Startuje budowa obwodnicy osiedla Rojce i przebudowa ulicy Bytomskiej

Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
Budowa ulicy Staropogońskiej zmierza do finału

Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Budowa ulicy Staropogońskiej zmierza do finału Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Piotr Sobierajski/FB Z. Szaleniec
W Czeladzi trwają remonty kilku dróg, a kolejne tego typu inwestycje rozpoczną się lada chwila. Miasto przekazało już bowiem tereny dwóm kolejnym firmom, które zajmą się poprawieniem stanu technicznego sporego fragmentu ulicy Bytomskiej, a także budową od podstaw tak zwanej obwodnicy osiedla Rojce.

Remonty dróg w Czeladzi: Bytomska z nową nawierzchnią i kanalizacją

Teren budowy na ulicy Bytomskiej został przekazany wykonawcy 29 maja. Prace budowlane rozpoczną się po wykonaniu tymczasowej organizacji ruchu.

- Po jej stworzeniu będziemy mogli określić w jakim zakresie ulica Bytomska będzie przejezdna podczas realizacji tej inwestycji. Dostęp do przyległych posesji będzie utrzymywany w zależności od etapu prac budowlanych. Remont ulicy Bytomskiej będzie miał charakter kompleksowy, tak aby jak najdłużej mogła ona dobrze służyć naszym mieszkańcom – mówi Jakub Kubasik, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Czeladzi.

Zakres prac obejmuje budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę jezdni asfaltobetonowej oraz przebudowę chodników. Prace będą prowadzone na odcinku około 240 metrów bieżących, od ronda przy ul. Bytomskiej w kierunku ulicy Szpitalnej.
Koszt inwestycji to 1 milion 806 tysięcy 525,91 zł brutto, a przebudowa ulicy Bytomskiej wsparta została kwotą ponad 1,3 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Wykonawcą inwestycji jest General Development Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowskich Górach. Ponadto, na zlecenie Czeladzkich Wodociągów, zostanie wybudowana kanalizacja sanitarna o wartości 580 tys. 858,95 zł brutto.

Remonty dróg w Czeladzi: Miła i Staropogońska bardziej przyjazne kierowcom

Remont ulicy Bytomskiej to nie jedyna tegoroczna inwestycja, która poprawi komfort korzystania z czeladzkich dróg. W tym roku miasto realizuje kilka innych tego typu zadań.

  • Budowa ulicy Staropogońskiej w Czeladzi

W ramach kończącej się inwestycji realizowane są roboty budowlane na ulicy Staropogońskiej oraz na fragmencie ulicy Trzeci Szyb. Zakres obejmuje wykonanie kanalizacji deszczowej, kanału technologicznego, oświetlenia oraz nawierzchni drogi z kostki betonowej na jezdni oraz chodniku.

  • Przebudowa ulicy Miłej w Czeladzi

Zakres trwającej przebudowy ul. Miłej obejmuje rozebranie starej nawierzchni asfaltobetonowej i wykonanie nowej nawierzchni z kostki betonowej. W ramach przebudowy zostaną też wymienione krawężniki betonowe po obu stronach jezdni. Dodatkowo zostanie wykonana studnia chłonna, która ma na celu odwodnienie nawierzchni drogi.

  • Remont ulicy Handlowej w Czeladzi

Zakres trwającego remontu ul. Handlowej obejmuje wymianę nawierzchni asfaltobetonowej na odcinku o długości około 780 metrów bieżących oraz wykonanie chodnika na długości 970 metrów bieżących. Prace związane z jezdnią polegają na sfrezowaniu starej nawierzchni asfaltobetonowej i wykonaniu nowych warstw bitumicznych. W ramach remontu zostaną też wymienione krawężniki betonowe po obu stronach jezdni. Chodnik zostanie wykonany z kostki betonowej wraz z obrzeżami oraz podbudową. Całe przedsięwzięcie będzie kosztowało 1 mln 568 tys. 803,73, a zajmuje się nim Zakład Robót Komunalnych BUD-KOM z Wojkowic.

Remonty dróg w Czeladzi: całkiem nowa obwodnica osiedla Rojce i łącznik z Kondratowicza

4 lipca miasto przekazało również teren budowy pod budowę obwodnicy osiedla Rojce – etap I. W ramach tej inwestycji zostanie wybudowana droga o długości 573 metrów bieżących wraz z jezdnią asfaltobetonową, chodnikiem oraz drogą rowerową.

- Warto podkreślić, że droga ta zostanie wyposażona w nowoczesne i energooszczędne oświetlenie LED. Powstanie również kanalizacja deszczowa wraz z przepompownią oraz kanał techniczny – informuje Jakub Kubasik.

Budowa obwodnicy osiedla Rojce (I etap) zostanie wsparta dofinansowaniem w wysokości ponad 1,9 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Budowa nowej drogi, obwodnicy osiedla Rojce, stanowić będzie z kolei alternatywne połączenie ulicy Grodzieckiej z ulicą Będzińską. Nowa obwodnica nie tylko stworzy alternatywny dojazd do ul. Będzińskiej, ale też otworzy dostęp do miejskich terenów budowlano-mieszkaniowe, obok powstającego już osiedla przy Będzińskiej.

Wjazd na obwodnicę od strony Będzina planowany jest przez skrzyżowanie od ul. Północnej (za MLP) a wyjazd przy wiadukcie na ul. Grodzieckiej. Pierwszy etap budowy obwodnicy prowadził będzie od ul. Grodzieckiej a kończył się na zapleczu terenów MLP.

Ponadto w lipcu powinien zostać ogłoszony przetarg na rozbudowę ulicy Ogrodowej. Inwestycja zakłada wybudowanie drogi o długości około 43 metrów bieżących. Zakres prac przewiduje wybudowanie jezdni asfaltobetonowej, chodnika, wyposażenie drogi w oświetlenie typu LED, a także budowę kanalizacji deszczowej oraz kanału teletechnicznego.

Powiat będziński z pomocą miasta zakończył natomiast ostatnio remont ul. Dehnelów, a obecnie samodzielnie remontuje fragment ulicy Katowickiej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto