Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Urząd Miasta w Wojkowicach całkowicie się zmienia. Będzie ekologiczny, nowoczesny i przyjazny mieszkańcom

Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
Trwa remont Urzędu Miasta w Wojkowicach Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Trwa remont Urzędu Miasta w Wojkowicach Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Facebook T. Szczerba
W Wojkowicach trwa gruntowna przebudowa Urzędu Miasta. Pracownicy przenieśli się do innych budynków w mieście, a mieszkańcy załatwiają teraz większość spraw urzędowych online. Jak widać na zdjęciach prace posuwają się do przodu.

Urzędnicy w kilku budynkach, ale wszystko działa sprawnie

- Pracownicy są dziś ulokowani w kilku budynkach, działają telefony, wiele spraw załatwianych jest online, ale oczywiście normalny kontakt z urzędnikami w razie potrzeby też jest możliwy – mówi Tomasz Szczerba, burmistrz Wojkowic.

Obecnie w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury urzęduje burmistrz oraz wydział finansowy i organizacyjny. W Centrum Usług Wspólnych przy ul. Sobieskiego 211 mieszczą się natomiast: kancelaria, wydział spraw obywatelskich, USC, samodzielne stanowisko ds. gospodarowania nieruchomościami i zagospodarowania przestrzennego oraz samodzielne stanowisko ds. geodezji i stanów prawnych. W Szkole Podstawowej nr 3 znalazły się z kolei tymczasowo: wydział polityki miejskiej oraz wydział inwestycji, ochrony środowiska i gospodarki lokalami.

Tańsza przebudowa, a do tego w całości z funduszy zewnętrznych

Przebudową Urzędu Miasta zajmuje się firma Fest Bud z Tychów za niespełna 1,7 miliona złotych.

- Warto było powtórzyć przetarg, bowiem w pierwszym przetargu była tylko jedna oferta i to na 2,5 miliona złotych brutto – podkreśla Tomasz Szczerba.

Część drugą tego przedsięwzięcia, czyli zagospodarowanie terenu w obrębie Urzędu Miasta, wykona firma Korbud z Gliwic. Będzie to kosztowało 351 tys. zł. Prace zaplanowane zostały do końca 2020 roku. Remont był konieczny, bo w budynku przeciekał już dach, w piwnicy pojawił się grzyb. W sumie cała inwestycja nie będzie wymagać dopłaty z miejskiego budżetu. W 85-procentach dofinansowanie pochodzi z funduszu Unii Europejskiej, a w 15 procentach z Metropolii GZM.

Ekologia, funkcjonalność i oszczędności

Po remoncie to będzie nowoczesny obiekt, m.in. z instalacją solarną, i pompą ciepła, dzięki czemu powstaną oszczędności na poziomie 60 tys. rocznie.

- Przełoży się na to ograniczenie zużycia mediów, czyli tak naprawdę każdego roku będziemy „do przodu” dzięki tej inwestycji. Co warto też dodać, zmniejszymy również o 78 ton emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Tak więc korzyści z tej inwestycji naprawdę jest sporo – podkreśla Tomasz Szczerba.

Pojawi się też m.in. elektryczna platforma pionowa dla osób niepełnosprawnych, nowe oświetlenie zewnętrzne, nowe instalacje.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto