Uczniowski Klub Tańca Sportowego Akcent z Będzina triumfuje. Emilia i Kacper świetnie tańczą, zdobywając kolejne nagrody

OPRAC.: PAS
Emilia Łukaszewicz i Kacper Siudyka święcą na parkiecie coraz większe sukcesy Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE mat. UM Będzin
Emilia Łukaszewicz i Kacper Siudyka to para młodych, zdolnych tancerzy, która pomimo trudnego roku 2020 osiągnęła wiele sukcesów.

Na co dzień tancerze trenują i reprezentują Uczniowski Klub Tańca Sportowego Akcent z Będzina. Pomimo młodego wieku tancerze wiele czasu poświęcają na treningi, turnieje i realizację swojej pasji.

5 grudnia 2020 roku zdobyli Mistrzostwo Śląska w kategorii 10-11 lat oraz w klasyfikacji trzech okręgów (Śląski, Opolski i Dolnośląski) zajęli pierwsze miejsce.

22 listopada na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego w Czeladzi zwyciężyli i otrzymali klasę taneczną „D”. Jest to najwyższa klasa, jaką można otrzymać w kategorii 10-11 lat. Warto zaznaczyć, że było to ich szóste zwycięstwo z rzędu.

W 2020 roku również po raz pierwszy spróbowali swoich sił podczas Mistrzostw Polski i zajęli bardzo wysokie 8 miejsce. Bardzo niewiele zabrakło do finału. Byli również najwyżej sklasyfikowaną parą z Okręgu Śląskiego. Miejmy nadzieję, że w 2021 roku będzie to finał, a może nawet miejsce na podium.

Młodzi tancerze zajęli również pierwsze miejsce w regionalnym konkursie Pokaż talent, organizowanym przez Dziennik Zachodni.