Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Uczelniana współpraca

(mano)
Szkołę wyższą z Iżewska reprezentowali: Alfia Alieva, 
Boris A. Yakimovich  i Victor S. Klekovkin.
Szkołę wyższą z Iżewska reprezentowali: Alfia Alieva, Boris A. Yakimovich i Victor S. Klekovkin.
W Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie przedstawicieli Państwowej Wyższej Szkoły Technicznej w Iżewsku z władzami miasta i powiatu oraz Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej i Wydziału Nauk o Ziemi ...

W Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie przedstawicieli Państwowej Wyższej Szkoły Technicznej w Iżewsku z władzami miasta i powiatu oraz Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej i Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego.

Państwowa Wyższa Szkoła Techniczna w Iżewsku powstała w 1952 roku. Szkoła ma 12 wydziałów, szkoli studentów w 93 specjalnościach i kierunkach (inżynierów, magistrów, studentów studiów podyplomowych i doktorów inżynierii mechanicznej, inżynierii społecznej i architektury, zarządzania i marketingu, informatyki, robotyki, inżynierii środowiskowej). Studiuje w niej 15 tysięcy osób.

Podczas spotkania mówiono o współpracy między uczelniami. Najważniejsze z nich to: umożliwienie studentom wzajemnego podejmowania lub kontynuacji kształcenia, wymiana nauczycieli, konferencje naukowe, wydawanie książek elektronicznych.

Współpraca będzie realizowana także przez wymianę doświadczeń gospodarczych, naukowych i edukacyjnych. Ponadto ustalono, że będą utrzymywane kontakty przez internet między uczniami z będzińskiej szkoły podstawowej, z nauczanym językiem rosyjskim, a szkołą w Iżewsku o profilu kontaktów międzynarodowych. Mówiono też o umożliwieniu młodzieży z Będzina podjęcie studiów w Państwowej Wyższej Szkole Technicznej w Iżewsku, a zainteresowanym studentom z Iżewska ułatwienie studiów w Będzinie.

Pomyślano także o sferze sportowej. Sportowców z Rosji zaproszono do udziału we wrześniowym turnieju trampkarzy i juniorów (piłka nożna) oraz w listopadowym turnieju juniorów i seniorów w piłce siatkowej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto