Tym razem Ropczyce

Maciej Wąsowicz
Po meczu z Karpatami zawodników z Będzina czeka kolejne spotkanie z wiceliderem.

Rozstrzygnięcia, do których dochodzi w każdej następnej kolejce IV grupy II ligi mężczyzn, pokazują, że wszystkie drużyny prezentują podobny, wysoki jak na drugoligowe warunki poziom. Bardzo ważnej, już drugiej z rzędu porażki doznał zespół Karpat Krosno.

Po niespodziewanej przegranej z zajmującym przedostatnie miejsce lublinieckim Cukrownikiem, tym razem podopieczni Krzysztofa Frączka nie sprostali błękitnym z Ropczyc. W rezultacie drużyna prowadzona przez trenera Bałuszyńskiego zmieniła na fotelu wicelidera ekipę Karpat, która przeżywa widoczny kryzys.

Tymczasem MKS MOS Interpromex Będzin kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Pierwszy set spotkania z Cukrownikiem Lublin pokazał jednak, że każdy najmniejszy nawet błąd i chwila dekoncentracji mogą decydować o końcowym rezultacie starcia. Podopieczni Alberta Semeniuka nie przegrali jeszcze meczu z lublinianami. I właśnie ze świadomością znakomitego bilansu spotkań i przekonaniem, że w tym meczu nic złego nie może się zdarzyć, wyszli na parkiet.

Chyba tylko na brak koncentracji i odpowiedniej mobilizacji można zrzucić winę za porażkę w pierwszym secie spotkania, które w ubiegłą sobotę odbyło się na hali w Łagiszy. Bo jeśli chodzi o technikę, siłę ataku, zgranie i boiskowy spryt MKS MOS górował nad przeciwnikami.

Mimo to podopieczni Alberta Semeniuka w pierwszym secie musieli uznać wyższość przyjezdnych. W kolejnej odsłonie zagrali już to do czego przyzwyczajeni są kibice w Będzinie. Precyzyjne ataki, przyzwoite przyjęcie i celna zagrywka sprawiły, że w drugim secie lublinianie ani na chwilę nie zagrozili gospodarzom. Kolejny set to niemal powtórzenie poprzedniego. MKS MOS był lepszy od Cukrownika w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła.

Czwarte, jak się okazało kończące spotkanie starcie, to moment ostatniego zrywu gości. Tylko w tej odsłonie cukrownicy próbowali nawiązać z będzinianami wyrównaną walkę. Zabrakło jednak determinacji i wiary w końcowy sukces.

W najbliższej kolejce siatkarzy MKS MOS Interpromex Będzin czeka bardzo ciężkie spotkanie. Wyjazd do Ropczyc, które po nadspodziewanie łatwym zwycięstwie nad Karpatami Krosno , nadal są na fali, może okazać się jednym z najtrudniejszych spotkań w rundzie zasadniczej.

Oba zespoły spotkały się już w trzeciej kolejce. Wtedy zdecydowanie lepszym zespołem okazał się MKS MOS, który zakończył mecz w trzech setach. Ostatnia odsłona, która zakończyła się rezultatem 29:27, pokazała jednak, że Błękitni są bardzo groźnym przeciwnikiem.