Tygodniowy przegląd prasy (Będzin, 25.07-31.07.2021), poznaj najważniejsze informacje z Będzina

Newsroom 360
Newsroom 360
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 25.07 do 31.07.2021
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 25.07 do 31.07.2021 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Będzina, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 25.07 a 31.07.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Który rynek w woj. śląskim jest najpiękniejszy? Zobaczcie te ZDJĘCIA! Oto ranking TOP 10”?

Przegląd tygodnia Będzin od 25.07 do 31.07.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Który rynek w woj. śląskim jest najpiękniejszy? Zobaczcie te ZDJĘCIA! Oto ranking TOP 10

Województwo śląskie może pochwalić się wieloma przepięknymi rynkami. Miejsca te można nazwać „centrami spotkań towarzyskich” mieszkańców. Na śląskich rynkach możemy napić się kawy, zjeść wykwintny posiłek w doborowym towarzystwie, a to wszystko w cieniu zieleni. Które miasta mogą poszczycić się przepiękną zabudową architektoniczną na swoich „agorach”?

📢 Ta śląska kopalnia już prawie nie istnieje! Zobaczcie ZDJĘCIA z opuszczonych budynków

Kiedy pod koniec stycznia 2020 wyjechała z kopalni Piekary ostatnia tona węgla, wiadomo było, że zaczyna się powolny demontaż zakładu. Dzisiaj w kopalni pracują już tylko służby utrzymania ruchu, potrzebnego w trakcie likwidacji. Arkadiusz Gola, fotoreporter DZ, zatrzymał w kadrze ostatnie chwile kopalni Piekary. Był pod ziemią w styczniu 2020 roku, a kilka dni temu sprawdził, jak wygląda praca na powierzchni zakładu w trakcie likwidacji.

📢 Tyle będą zarabiać nauczyciele w nowym roku szkolnym 2021/22. Zobaczcie stawki!

Jeszcze nie wiadomo, jak będzie wyglądała nauka w nowym roku szkolnym. Sytuacja epidemiologiczna w kraju nadal jest niepewna i grozi nam czwarta fala koronawirusa, a co za tym idzie mogą pojawić się nowe obostrzenia także te związane z nauką. Bez względu na formę uczniowie do nauki wrócą a wraz z nimi nauczyciele. Jak będzie wyglądała ich praca i wynagrodzenie w nowym roku szkolnym?

Tygodniowa prasówka 25.07-31.07.2021 Będzin: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Będzinie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 38-letni mężczyzna na przepustce z więzienia pobił mieszkańca Będzina. Teraz może spędzić za kratami nawet 18 lat

Dzięki dobrej współpracy i skutecznym działaniom w terenie policjanci z Dąbrowy Górniczej zatrzymali 38-latka. Okazało się, że to on był najbardziej "aktywny" podczas czerwcowego napadu i pobicia mieszkańca Będzina. Szybko wyszło na jaw, że dąbrowianin zanotował na swoje konto rozbój podczas pobytu na przepustce z więzienia. A to będzie miało teraz dla niego bardzo przykre konsekwencje.

📢 W Sosnowcu upamiętnili 20. rocznicę śmierci Edwarda Gierka

W czwartkowe popołudnie 29 lipca na sosnowieckim cmentarzu przy ul. Zuzanny, przy grobie Edwarda Gierka, odbyło się jak co roku spotkanie na okoliczność przypadającej w tym roku 20. rocznicy jego śmierci.

📢 Pedofile poszukiwani przez policję. Ci ludzie skrzywdzili dzieci. Zobacz ich twarze i nazwiska (zdjęcia)

Pedofile ścigani przez polską policję. Ci mężczyźni poszukiwani są przez wymiar sprawiedliwości w związku z czynami o charakterze pedofilskim. Chodzi m.in. o obcowanie płciowe z małoletnimi, zmuszanie do tych stosunków, prezentowanie pornografii itp. Ukrywający się przestępcy ścigani są z art. 200 kodeksu karnego, który przewiduje karę nawet 12 lat więzienia. Zdjęcia, nazwiska i rysopisy pedofili znajdziesz w naszej galerii zdjęć.

📢 Tak wyglądali studenci w Śląskiem prawie 20 lat temu! Jak toczyło się wtedy studenckie życie? Zobaczcie archiwalne ZDJĘCIA z lat 2002-2005

Studenckie życie w woj. śląskim sprzed kilkunastu lat – zobacz jak wyglądało na archiwalnych fotografiach. Od czasu wybuchu pandemii koronawirusa życie studentów i uczelni w województwie śląskim toczy się inaczej, niż utartymi przez lata ścieżkami. Nowe zwyczaje i procedury, z nauką zdalną na czele, zmieniły wiele. A jak wyglądało życie studenckie w naszym regionie kilkanaście lat temu? Zerknijcie do galerii. Może znajdziecie się na zdjęciach?

📢 Autobus polityczek Lewicy rusza w wakacyjną trasę po Polsce. W sobotę spotkanie w Dąbrowie Górniczej

Wakacyjne miesiące nie będą czasem odpoczynku dla polityczek Lewicy. Wsiadają do busa i jadą spotykać się z Polkami i Polakami. Dotrą do kilkudziesięciu miast w całym kraju. Objazdowi Polski towarzyszy hasło: Zrobimy to lepiej! W sobotę 31 lipca będzie je można spotkać m.in. w Kielcach i Dąbrowie Górniczej.

📢 "Straż pożarna czy wy jesteście normalni?" Internautka oburzona nocnym wyjazdem strażaków, którzy interweniowali na stacji w Sławkowie

"Straż pożarna czy wy jesteście normalni?" W takich słowach, w internetowym wpisie odniosła się do nocnej akcji strażaków kobieta. Internautka zarzuciła straży pożarnej, że jadąc na interwencję do Sławkowa użyła sygnałów dźwiękowych pomimo późnej nocy. Strażacy tłumaczą, że dochowali procedur.

📢 Tokio 2020. Reprezentantki Polski są nie tylko zdolne, ale i piękne! Zobacz, jakie są na co dzień

Igrzyska olimpijskie w Tokio trwają od 23 lipca. 17 dni, 37 dyscyplin i setki sportowców w jednym miejscu, a wśród nich spora reprezentacja Polski. 28 lipca polskie wioślarki zdobyły pierwszy medal dla naszego kraju, ale to na pewno nie koniec sukcesów! Nasze zawodniczki wyróżnia nie tylko sportowy talent, ale i uroda. Choć znamy je głównie z zawodów, a sport stanowi ogromną część ich życia, mają też czas dla rodziny, przyjaciół i przede wszystkim dla siebie. Zobacz, jakie są na co dzień reprezentantki Polski w Tokio!

📢 Niebezpieczna akcja w Sławkowie. Ciężarówka uderzyła w rozdzielnik gazu na stacji paliw. Ewakuowano blisko 50 osób

W nocy z 28 na 29 lipca w Sławkowie doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia. Kierowca samochodu ciężarowego zatrzymał się przy ulicy Strzemieszyckiej, by odpocząć. Z nieznanych przyczyn jego samochód zjechał z miejsca parkingowego, przejechał przez cztery pasy drogi DK94 i uderzył w rozdzielnik gazu na stacji Orlen. Ewakuowano blisko 50 osób.

📢 Wodne place zabaw w Śląskiem - zobacz te najlepsze! W upały dzieci mogą tu szaleć do woli! Lista TOP 8

TOP 8 najlepszych wodnych placów zabaw w woj. śląskim! Na wakacyjne upały wybranie się do takiego miejsca to bardzo dobry pomysł. Armatki wodne, tryskające wodą kwiatki, wiadra wypełnione wodą, mgiełki wodne. Wszystkie te atrakcje znajdziecie na wodnych placach zabaw, których w regionie każdego roku przybywa. - To była jedna z naszych najlepszych inwestycji - mówi Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina. Wodny plac zabaw na Warpiu w Będzinie powstał w 2016 roku. Był drugim w regionie i pierwszym w Zagłębiu.

📢 Zobacz, gdzie zarobisz nawet 10 tys. złotych! Oto TOP 10 ofert pracy w Śląskiem z... Wojewódzkiego Urzędu Pracy!

Sytuacja związana z COVID-19 przez dłuższy nie napawała optymizmem. Długotrwałe lockdowny bezpośrednio przekładały się na sytuację na rynku pracy. Jednak pomimo pandemii, zdaniem ekspertów, sytuacja na rynku pracy wraca do stanu z lat 2018-2019. Potwierdzeniem tych słów są oferty pracy z Wojewódzkiego Urzędu Pracy, w których zarobki sięgają 10 tysięcy złotych. Które stanowiska pozwalają tyle zarobić?

📢 Wielcy mistrzowie malarstwa w czeladzkim muzeum. Tym razem ich dzieła wykonane zostały igłą i nicią

Wielcy malarze zagościli w murach czeladzkiego Muzeum Saturn. Tym razem ich dzieła powstały z wykorzystaniem igły i nici, ale prezentują się doskonale.

📢 Będzin, Czeladź: w środę 28 lipca trwa w powiecie kaskadowy pomiar prędkości. Policja w akcji, warto zdjąć nogę z gazu

W środę 28 lipca od godzin porannych policjanci będzińskiej drogówki zwracają szczególną uwagę na to, jak poruszają się po drogach kierowcy. To wszystko w ramach działań kontrolno – prewencyjnych, pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”.

📢 Piękne kobiety w klubach w Śląskiem! Tak bawią się ludzie po lockdownie. Zobacz ZDJĘCIA z imprez w regionie

Tak bawimy się po lockdownie w woj. śląskim! Minął miesiąc odkąd rząd zdecydował się otworzyć kluby i dyskoteki. Od tego czasu co weekend odbywają się tam szalone imprezy - ludzie chcieli odreagować długie lockdowny i stres związany z pandemią. Zobaczcie galerię najpiękniejszych klubowiczek w woj. śląskim. Te dziewczyny wiedzą, jak się bawić!

📢 Uwaga, pijani kierowcy w Śląskiem! Ci mężczyźni są poszukiwani za jazdę pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Rozpoznajecie kogoś?

Oni prowadzili pod wpływem. Rząd planuje zaostrzyć kary m.in. dla pijanych kierowców. Już dziś polskie prawo przewiduje dotkliwe kary za prowadzenie pojazdu na podwójnym gazie, jednak nie zawsze udaje się takie osoby złapać. W galerii prezentujemy ZDJĘCIA osób, które są poszukiwane przez śląską policję, a które ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości. Zobaczcie, może kogoś z nich rozpoznacie?

📢 Tak wygląda wnętrze nowej hali sportowej Będzin Areny. Siatkarze MKSu po raz pierwszy trenowali tu przed nowym sezonem

We wtorek 27 lipca nowoczesna hala widowiskowo-sportowa Będzin Arena gościła po raz pierwszy sportowców. Konkretnie siatkarzy MKSu Będzin, którzy pierwszym treningiem w swojej hali zainaugurowali cykl przygotowań do zmagań na froncie pierwszej ligi i walkę o powrót do siatkarskiej krajowej elity. Dziś też w naszej galerii zdjęciowej po raz pierwszy macie okazję zobaczyć zdjęcia z wnętrza Będzin Areny.

📢 Nieruchomości Watykanu ujawnione po raz pierwszy w historii. Co posiada Stolica Apostolska?

Watykan zdradza swoje sekrety finansowe, bo dąży do „przejrzystości” i „wiarygodności”. Co wyszło na jaw?

📢 Na zamku Ogrodzieniec odbyła się balonowa fiesta! Widowisko przyciągnęło setki osób. Było przepięknie! Zobaczcie ZDJĘCIA

Było przepięknie! W sobotę, 24 lipca w niebo wzniosło się kilka pięknych balonów. W okolicy zamku Ogrodzieniec załogi z całej Polski goniły "lisa" na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Widowisko przyciągnęło setki osób wypatrujących balonów na niebie. Było przepięknie - zobaczcie sami w galerii!

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Podatek od psa

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie