Trzecie zwycięstwo Sarmacji w "okręgówce"

(wow)
Będzinianie (jasne koszulki) długo nie mogli sforosować obrony Piasta.
Prawie godzinę Waldemar Czapla utrzymywał czyste konto na stadionie będzińskiej Sarmacji. W drugiej połowie dwa razy musiał jednak wyjmować piłkę z siatki.

Prawie godzinę Waldemar Czapla utrzymywał czyste konto na stadionie będzińskiej Sarmacji. W drugiej połowie dwa razy musiał jednak wyjmować piłkę z siatki. Będzinianie pokonali Piasta Ożarowice 2:0 i z kompletem punktów zajmują drugie miejsce w tabeli, ustępując tylko gorszym bilansem bramkowym Górnikowi Jaworzno.

Piłkarze Piasta od początku spotkania cofnęli się do obrony, szukając szansy na bramkę w kontratakach i uderzeniach Jarosława Jajeśniaka z rzutów wolnych. Gospodarze przejęli inicjatywę na boisku. Już w 6 min. po składnej akcji Piotra Sokoła i Sebastiana Giczańskiego efektownym ,szczupakiem" starał się strzelać Damian Koch, ale nie sięgnął piłki. Za moment minimalnie niecelnie uderzał Robert Będkowski, a nieco później z kilku metrów spudłował Mirosław Wykurz. Pod koniec pierwszej połowy trzykrotnie groźnie strzelał Damian Koch. Na posterunku był jednak Waldemar Czapla.

Po zmianie stron nadal zdecydowanie przeważali podopieczni Zdzisława Mańki. W 52 min. obok słupka posłał futbolówkę Miłosz Miśkiewicz. Chwilę później Sebastian Giczański posłał w bój Wojciecha Nowaka, który zdecydował się na uderzenie z narożnika pola karnego. Piłka odbijając się od słupka wylądowała w bramce.

W ciągu kolejnych dwóch kwadransów trzykrotnie przed szansą na podwyższenie wyniku stawał Damian Koch, a raz Mariusz Liszka. Parę minut przed końcowym gwizdkiem arbitra Damian Koch wpisał się w końcu na listę strzelców, wykorzystując dokładne podanie Zenona Kola. Za moment potężnym uderzeniem w pełnym biegu popisał się Krystian Kozak. Golkiper Piasta zdołał jednak sparować piłkę.

* Sarmacja Będzin - Piast Ożarowice 2:0 (0:0). Bramki: 1:0 W. Nowak (53 min.), 2:0 D. Koch (86 min.).

Sarmacja: Stanek - Koster, W. Nowak, Klata, Giczański (46 min. Zdanowski) - Będkowski, Fusek, Liszka (80 min. Kozak), Wykurz (46 min. Miśkiewicz) - Sokół (75 min. Kol), D. Koch.