Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trzecia tura

(wow)
Firmy z branży mleczarskiej, mięsnej, rybnej oraz przetwórstwa owocowo-warzywnego mogą ubiegać się o dotacje z trzeciej tury unijnego programu SAPARD. Przedsiębiorcy mogą liczyć maksymalnie na zwrot 50 proc.

Firmy z branży mleczarskiej, mięsnej, rybnej oraz przetwórstwa owocowo-warzywnego mogą ubiegać się o dotacje z trzeciej tury unijnego programu SAPARD.

Przedsiębiorcy mogą liczyć maksymalnie na zwrot 50 proc. inwestycji. Pieniądze wypłacane są po jej zakończeniu. Jeśli chodzi o firmy z sektora mięsnego, mleczarskiego to pomoc może wynieść maksymalnie 6 mln zł. Natomiast w przypadku sektora owoców i warzyw limit jest znacznie niższy i wynosi 1,1 mln zł. Łącznie do podziału jest około pół miliarda złotych.

- Dotychczas pieniądze z SAPARD cieszyły się sporym zainteresowaniem wśród samorządów. Można było przeznaczyć je na inwestycje drogowe - mówi Anna Pala z będzińskiego starostwa. - Znacznie mniej chętnych na skorzystanie z programu było wśród rolników. Na naszym terenie o dotacje starały się dwie młode rolniczki.

Wnioski o unijne pieniądze można składać w oddziałach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 27 czerwca br. Zakończenie dotowanych inwestycji, wraz ze złożeniem pełnej dokumentacji, musi nastąpić najpóźniej do 10 sierpnia 2004 roku.

od 7 lat
Wideo

Protesty rolników pod Toruniem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto