Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trwają przymiarki do likwidacji jednej z linii tramwajowych

(mano)
Wielu mieszkańców  jest przeciwnych likwidacji  linii 25.
Wielu mieszkańców jest przeciwnych likwidacji linii 25.
Od kilku tygodni po będzińskiej dzielnicy Grodziec a także w Wojkowicach, krąży informacja o tym, że tramwaj nr 25, który kursuje na tych terenach, już wkrótce kursować tu przestanie.

Od kilku tygodni po będzińskiej dzielnicy Grodziec a także w Wojkowicach, krąży informacja o tym, że tramwaj nr 25, który kursuje na tych terenach, już wkrótce kursować tu przestanie. — Rzeczywiście, Przedsiębiorstwo Komunikacji Tramwajowej wystąpiło do nas o zawieszenie kursów tramwaju nr 25, tłumacząc, iż nie jest to dochodowe. Jest w tym sporo racji, przeprowadziliśmy badania pokrycia przychodów z biletów i wypadło to dużo poniżej przeciętnej — mówi Alodja Ostach, pracownik KZK GOP ds. kontaktów z mediami.

Dodaje także, iż na tym terenie zbiega się kilka linii autobusowych, które mogłyby przejąć pasażerów, dotąd poruszających się tramwajami. Sprawa nie jest jeszcze ostatecznie przesądzona.
— Gmina Będzin nie ma nic przeciwko takiemu rozwiązaniu, natomiast Wojkowice zdecydowanie się sprzeciwiają — mówi pani Alodja Ostach.

Tymczasem okazuje się, że Radosław Baran wysłał pismo do prezesa zarządu KZK GOP Romana Urbańczyka, w którym czytamy:

„Likwidacja linii tramwajowych pociągnie za sobą szereg skutków. Nie ulega wątpliwości, że spotka się z bardzo negatywnym odbiorem społecznym. W związku z tym, zajęcie przez gminę stanowiska w tej sprawie wymaga dodatkowych informacji”.

— Na razie trwają jeszcze wszelkie potrzebne badania i analizy. Na pewno nie będziemy robić nic wbrew opiniom gmin. Umowa na obsługę tych linii upływa z końcem marca. Do tego czasu tramwaj będzie jeździł tak, jak do tej pory — zapewnia przedstawicielka KZK GOP.

Już teraz wielu mieszkańców zapowiada protest, gdyby jednak do zawieszenia kursów doszło.

— To totalny absurd. Z tego tramwaju korzysta naprawdę bardzo wiele osób, przede wszystkim uczniów dojeżdżających do szkół zarówno w Wojkowicach jak i tych, którzy jeżdżą do centrum miasta. Gdyby te te kursy zlikwidować, na pewno byłoby to duże utrudnienie. Autobusu jednak jeżdżą trochę inaczej, są drogi, gdzie dojazd dla nich byłby utrudniony — mówi Andrzej Ciszewski, który pracuje w Grodźcu. Podobne zdanie ma wielu mieszkańców.

od 12 lat
Wideo

Inauguracja metro roweru

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto