Tradycyjne trzy sety

(wow)
Sześciu będzińskich juniorów gra na co dzień w II lidze. Wśród nich jest Bartosz Dzierżanowski (skutecznie blokuje atak rywali).
Dziesiąte z rzędu zwycięstwo 3:0 odnieśli w środę juniorzy MOS Będzin. Podopieczni Franciszka Mroza nie oddali jeszcze rywalom seta, a w ograniu katowickiej Konopy nie przeszkodziła im nawet słaba, delikatnie mówiąc, ...

Dziesiąte z rzędu zwycięstwo 3:0 odnieśli w środę juniorzy MOS Będzin. Podopieczni Franciszka Mroza nie oddali jeszcze rywalom seta, a w ograniu katowickiej Konopy nie przeszkodziła im nawet słaba, delikatnie mówiąc, koncentracja.

Trening mocnego, agresywnego serwisu z wyskoku urządzili sobie będzinianie w pierwszej partii pojedynku z Konopą. Szło im nie najlepiej (11 zepsutych piłek!), ale nie przeszkodziło to gospodarzom w objęciu kilkupunktowego prowadzenia. Gdy piłka trafiała na środek siatki do Bartosza Dzierżanowskiego lub Grzegorza Kosoka niemal zawsze konto naszej drużyny powiększało się o kolejny punkt. Rywale dla odmiany zdobyli po własnych akcjach nie więcej niż pięć "oczek". Po nieco ponad kwadransie lider wygrał seta do 20.

Po zmianie stron boisko opuścili Grzegorz Kosok i Damian Miller, którzy udali się... na siłownię. Mecz z delikatnie mówiąc przeciętną Konopą (jedno zwycięstwo w ośmiu spotkaniach) traktowany był bowiem treningowo. Ich miejsce zajęli Maciej Kałuża i Marcin Czapla. Roszady przyniosły niewielką poprawę zagrywki ("tylko" 7 serwisów w siatkę lub aut), ale osłabiły siłę ataku gospodarzy. Przyjezdni nie specjalnie mieli nawet pomysł na powstrzymanie wysokiego (206 cm) Grzegorza Kosoka. Jego zmiennika bali się wyraźnie mniej.

W trzecim secie Grzegorz Kosok wrócił na boisko, zastępując Bartosza Dzierżanowskiego, królującego w dwóch pierwszych partiach pod siatką. Będziński środkowy poszedł zmagać się z ciężarami, a jego partnerzy w kwadrans zakończyli spotkanie. Nie oznaczało to jednak końca treningu.

• MOS Będzin - Konopa Katowice 3:0 (25:20, 25:20, 25:12).
    MOS BĘDZIN: D. Syguła, Chałat, Kosok, Tomczyk, Miller, Dzierżanowski - Krawczyk (libero), Kałuża, Czapla, Klebach, Dubiel.